„Terēzes māja“ – iespējas bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Šī gada septembrī nodibinājums “Caritas Latvija” uzsāka Eiropas Sociālā fonda projekta “Sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem” īstenošanas otro kārtu. Projekta mērķis ir sniegt sociālos pakalpojumus 50 Rīgas pilsētas bērniem (līdz 17 gadu vecumam) ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, lai pilnveidotu viņu sociālās prasmes un uzlabotu funkcionālās spējas. Projektā arī ir iekļauti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi 10 bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vecākiem, aizbildņiem vai audžuģimenēm.

„Caritas Latvija“ ziņo, ka sociālo pakalpojumu centrā „Terēzes māja“ projekta ietvaros tiks piedāvāti šādi pakalpojumi: 30 bērni varēs saņemt sociālo rehabilitāciju; 15 bērniem būs pieejami dienas aprūpes centra pakalpojumi, bet vēl pieci bērni saņem mājas aprūpi.

Projekta “Sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem” (Nr.9.2.2.3/20/A/026) kopējais finansējums ir 206 750 eiro, un projekts tiks īstenots līdz 2022. gada 28. februārim.  

Sociālo pakalpojumu centrā “Terēzes māja”, O. Vācieša ielā 6/1, Rīgā sniegtie sociālās rehabilitācijas pakalpojumi tiek organizēti pēc individuāli sastādīta rehabilitācijas plāna katram bērnam starpdisciplināras komandā sociālā darbinieka vadībā. Pieejamas ir fizioterapeita, ergoterapeita, logopēda nodarbības, kā arī psihologa, mākslas un mūzikas terapeita, speciālā pedagoga nodarbības. Īpašu atzinību gūst arī kanisterapijas nodarbības. Šīs nodarbības sniedz milzīgu atbalstu bērnu veselības uzlabošanā un stiprināšanā, sociālās integrācijas, pašaprūpes, komunikācijas uzlabošanas un neatkarīgas dzīves veicināšanā. Arī vecākiem sniedzam emocionālu un izglītojošu atbalstu. Aprūpe mājās atslogo vecākus no ikdienas rūpēm, ļauj atpūsties, apmeklēt sociālās rehabilitācijas u.c. nodarbības, iesaistīties darba tirgū. Vecākiem organizējam dažādas nodarbības un atbalsta grupas, piemēram: neirografikas, bungu (mūzikas) terapijas, mākslas terapijas un ārstnieciskās vingrošanas, kustību terapijas nodarbības.

Nodarbības bērniem un vecākiem ir bezmaksas.

Lai uzzininātu vairāk un pietiektos projektā, interesenti aicināti zvanīt uz tālruņiem: 28619735 vai 28333236, kā arī rakstīt zu e-pastu: terezesmaja@gmail.com.

Inga Elme, sociālo pakalpojumu vadītāja; foto: Arina Solntzeff, Bonifatiuswerk

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti