Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts bīskapam Edvardam Pavlovskim

Valsts prezidenta kanceleja ziņo, ka 115 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Šos apbalvojumus piešķir cilvēkiem kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai, kuru pašaizliedzīgais profesionālais un sabiedriskais darbs un pilsoniskais veikums ir sekmējis mūsu Latvijas izaugsmes ceļu.

Triju Zvaigžņu ordeni par sevišķiem nopeniem Latvijas valsts labā šoreiz saņems arī divi katoļu Baznīcas garīdznieki. Apbalvojumu saņēmēju vidū ir Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis. Bīskapam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, ieceļot viņu par ordeņa komandieri. Savukārt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku kļūs Aizputes Kristus Karaļa draudzes, Pāvilostas Svētā Gara draudzes un Vecpils Svētā Laurencija draudzes prāvests Andris Vasiļevskis.

Katoļu vidē zināmais žurnālists un publicists Arnis Šablovskis tiks iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Šogad ar Atzinības krustu apbalvoti vairāki medicīnas darbinieki un speciālisti, kas rūpējās par to, lai ierobežotu valstī Covid-19 izplatību, kā arī cīnījās ar vīrusa sekām, aprūpējot slimos. Tāpat šis apbalvojums piešķirts tiem, kas rūpējās, ali pandēmijas apstākļos palīdzētu svešumā esošajiem latviešiem atgrizties mājās.

Par valsts apbalvojumu pasniegšanu Ordeņu kapituls lems pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām un noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

KABIA; foto: Valsts prezidenta kanceleja

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti