Bīskaps Andris Kravalis: Mans pienākums ir veicināt ticību

Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis KABIA projekta „Tiecības“ ietvaros stāsta par katra priestera un arī kristieša pienākumiem, kā arī uzsver, ka savu dzīvi bez ticības iedomāties nemaz nevarētu.

Bīskaps video sižetā vispirms dalās savās pārdomās par to, kas, viņaprāt, ir garīgums. Kā garīguma priekšnoteikumu A. Kravalis nosauc personīgas attiecības ar Dievu, jo garīgums nevarot būt vienkārša filozofiskā ideja vai teorija. Garīgums, pēc bīskapa domām, ir pieredze attiecībās ar Dievu.

Runājot par garīdznieka dzīvi, A. Kravalis norāda, ka tā esot specifiska. Viņš uzskata, ka katra garīdznieka pirmais uzdevums esot ļauties Dieva mīlestībai, bet otrais, kas ir tik pat svarīgs, klausīties. Klausīšanās izpaužas gan lūgšanā, gan arī ieklausoties cilvēkos. Garīdznieks esot tas cilvēks, kurš atgādina citiem par Dievu, ar savu aicinājumu viņš kļūst par zīmi pasaulē. Bet tāda pati zīme, tāds pats pravietis esot arī katrs kristietis, jo, pēc bīskapa domām, katrs garīdznieks un arī ikviens kristietis liek domāt citiem par pārdabisko un mūžīgo pasauli, kura mūs nākotnē sagaida.

Turpinājumā A. Kravalis stāsta, ka viņš nevarot iedomāties savu dzīvi bez ticības, jo ticība un Dievs viņam esot viss. Ticība bīskapam dodot mieru, paļāvību, tā esot cieši saistīta ar cerību un mīlestību, jo ticība viņam palīdzot mīlēt cilvēkus un kalpot. Bīskaps pauž prieku, ka ikdienā varot redzēt tik daudz ticīgu cilvēku. A. Kravalis ir pārliecināts, ka viņa kā garīdznieka pienākums ir veicināt ticību, kā arī palīdzēt pie ticības atziņas nonākt tiem cilvēkiem, kas vēl netic.

„Tiecības“ noslēgumā A. Kravalis atzīst: „Ar ticību mēs runājam ar Dievu, cerībā klausāmies Dievā, bet mīlestībā piedzīvojam Dievu. Ticība nekad nav viena, tā palīdz mums cerēt. Un tieši šodien cerība ir ļoti svarīgs tikums.“

Atgādinām, ka sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota, lai aktualizētu sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosinātu atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām. Video sēriju veido sešu sabiedrībā atpazīstamu personu un sešu Latvijas Romas katoļu Baznīcai piederošu personu liecības par ticības nozīmi viņu ikdienā un tās ietekmi uz viņu personību.

Ja vēlies atbalstīt projekta “Tiecības” īstenošanu, spied ŠEIT!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti