Pirmo reizi tiks atzīmēta Cilvēces brālīguma diena

Aizvadītā gada decembrī Apvienoto Nāciju ģenerālasambleja 4. februāri pasludināja par Starptautisko cilvēces brālīguma dienu. Šajā dienā pirms diviem gadiem pāvests Francisks apmeklēja Apvienotos Arābu Emirātus, kur ar imamu Ahmadu Al Taijebu parakstīja dokumentu par Cilvēces brālīgumu un mieru pasaulē.

Pāvests atzīst: “Es esmu ļoti priecīgs, ka visas pasaules nācijas vienojas šajās svinībās, kuru mērķis ir starpreliģiju un starpkultūru dialoga veicināšana.” Kā zināms, kopš 1964. gada darbojas Pontifikālā starpreliģiju dialoga padome, kuras uzdevums ir veidot draudzīgas attiecības ar citu reliģiju ticīgajiem. Tāpēc, atzīmējot Cilvēces brālīguma dienu, padome ir publicējusi pārskatu par paveikto cilvēku brālības veicināšanai, uz ko rosināja pāvests Francisks savā enciklikā “Fratelli tutti”. Šī informācija angļu valodā ir atrodama šeit.

Tāpat šīs dienas ietvaros rīt, 4. februārī, pl. 15.30 pēc Latvijas laika Abu Dabi, Apvienotajos Arābu Emirātos, Al Azharas galvenais imams Ahmads Al Taijebs rīkos konferenci, kurā attālināti piedalīsies pāvests Francisks, ANO ģenerālsekretārs Antonio Gutjerezs un vairākas citas ievērojamas laicīgās un garīgās kārtas personības. Tikšanās tiks translēta Vatican News mājaslapā.

Šo dienu var atzīmēt arī ikviens individuāli vai arī draudzē, piemēram, pievienojot lūgumus un lūgšanas par visu cilvēku vienotību, pārdomājot enciklikā “Fratelli tutti” paustās domas.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti