Boļeslavu Sloskānu 40. nāves gadadienā piemin arī Baltkrievijā

Bīskapa Boļeslava Sloskāna nāves 40. gadadienas atceres pasākums šogad notika ne tikai Beļģijā, bet arī Baltkrievijā, kur B. Sloskāns 1926. gadā kļuva par Minskas – Mogiļevas apustulisko administratoru un bīskapu. Sestdien, 17. aprīlī, divos dievnamos Minskā – Svētā Jāzepa Grieķu katoļu baznīcā un Jaunavas Marijas Vārda Romas katoļu katedrālē – notika dievkalpojumi Dieva kalpa bīskapa B. Sloskāna beatifikācijas nodomā.

Jaunavas Marijas Vārda katedrālē Svēto Misi celebrēja arhibīskaps Tadeušs Kondrusevičs, kurš uzsvēra, ka B. Sloskāns ir viņa tiešais priekšgājējs. Lai arī B. Sloskāns īsu laiku kalpoja kā bīskaps, jo tika apcietināts un pēc tam bija spiests dzīvot trimdā, viņš līdz pat savai nāvei 1981. gada 18. aprīlī bija Minskas un Mogiļevas draudzes apustuliskais administrators, norādīja T. Kondrusevičs. Viņš arī pauda prieku, ka varēja kļūt par B. Sloskāna tiešo pēcteci diecēzes bīskapa amatā – T. Kondrusevičs par Minskas-Mogiļevas diecēzes bīskapu kļuva 1989. gadā, astoņus gadus pēc B. Sloskāna nāves. Dievkalpojuma laikā viņš lūdza par ātru B. Sloskāna beatifikācijas procesu.

Svētdien, 18. aprīlī, lūgšanas turpinājās daudzās Baltkrievijas baznīcās – Mogiļevā, Molodečno, Vitebskā, Polockā. Tādējādi baltkrievu tauta vēlējās pateikties bīskapam B. Sloskānam par viņa pazemīgo un upurgatavo kalpošanu viņu labā laikā, kad padomju vara izvērta nežēlīgas Baznīcas vajāšanas.

1944. gadā pēc vācu varas rīkojuma bīskaps bija spiests doties trimdā – vispirms uz Vāciju, tad uz Beļģiju. 1952. gadā pāvests Pijs XII iecēla bīskapu Sloskānu par Baltkrievijas grieķu katoļu apustulisko vizitatoru Rietumeiropā. Viņš aktīvi iesaistījās baltkrievu diasporas kultūras un nacionāli reliģiskajā dzīvē, materiāli atbalstīja Baltkrievijas reliģiskās preses izdošanu. Bīskaps Boļeslavs kopā ar Baltkrievijas bīskapu Česlavu Sipoviču piedalījās Vatikāna II koncila darbā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti