Noslēdzies septītais ekumeniskais svētceļojums uz Igati

28. augustā norisinājās nu jau septītais ekumeniskais svētceļojums no Limbažiem uz Igates baznīcu, kas ir vienīgais ekumeniskais dievnams Latvijā. Ceļā devās 46 svētceļnieki, lai lūgtos par kristiešu vienotību, mieru mūsu zemē, kā arī par dabisku ģimeni, informē svētceļojuma organizētāja māsa kalpone Inese Šteina.

Svētceļniekus garīgi stiprināja garīdznieku klātbūtne. Uz Igati devās divi katoļu priesteri – priesteris verbists Tomašs Dudjuks un priesteris Bartolomejs Sobierajskis, kā arī divi literāņu mācītāji – Romāns Kurpnieks-Logins un Andris Vilemsons.

Svētceļojuma dalībniece Rita dalās, ka ceļā jutusies lieliski ar “lielām un labām ģimenēm, kurās abu vecāku mīlestībā aug vairāki bērni”, guvusi jaunas un nostiprinājusi jau esošās zināšanas izskanējušajās uzrunās un lekcijās, ceļā stiprinājušas liecības par Dieva brīnumaino spēku.

Svētceļojums uz ekumenisko Igates dievnamu ir kļuvis jau par tradīciju un pulcina dažādu konfesiju svētceļniekus, kas katru gadu kopā veic 18 kilometrus, pieturvietās ne tikai atpūšoties fiziski, bet arī gūstot garīgu stirpinājumu un iedvesmas, noklausoties iepriekš sagatavotas lekcijas. Svētceļojuma neatņemama sastāvdaļa ir lūgšanas “Dievs, svētī Latviju!” nodziedāšana pie Baumaņu Kārļa pieminekļa.

KABIA; Foto no svētceļnieku arhīva

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti