Oktobra “Vēstnesī” par Dievmātes darbiem

Jau šonedēļ lasītāji saņems žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” oktobra numuru, kura tēma šoreiz ir “Dievmātes darbi”. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova atklāj, ka izdevums šoreiz ir pievērsies Dievmātei, jo kāds lasītājs esot lūdzis uzrakstīt par Fatimas notikumiem un Dievmātes atklātajiem noslēpumiem. Turklāt pavisam nesen Marijas leģions, kas aktīvi darbojas arī Latvijā, svinēja savu simtgadi. Tas “mudināja aizdomāties par to, kā Apustuļu Karaliene turpina darboties mūsu zemes dzīvē”. Turklāt oktobris tradicionāli Baznīcā tiek veltīts Rožukroņa lūgšanai.

Numura tēmas ietvaros vispirms lasītājiem būs iespēja divos materiālos vairāk uzzināt par Fatimas atklāsmēm un noslēpumu. Bieži pie svētgleznām ir atrodamas votas – cilvēku pateicības par saņemtajām žēlastībām. Tāpēc vienā no materiāliem Viļakas prāvests Guntars Skutels Vinetai Zeltkalnei stāsta, kā papildinās votas pie Viļakas Dievmātes altāra. Pieminot Marijas leģiona simtgadi, numuras tēmas ietvaros ir Manetas Anševicas raksts par leģiona rašanos un vēsturi. Numura tēmu noslēdz meksikāņu priestera Hose de Hesus Gutieresa stāstītais par dienvidamerikānu mammu – Gvadalupes Dievmāti.

Rubrikā “Stūrakmens” šoreiz priestera Jāņa Savicka OFMCap raksts “Sirdsapziņas izmeklēšana: vai esmu karalis?”. Žurnālā ir intervija ar māsu Fiamintu Betlēmes māsu klosterī Lietuvā, kas šogad salika mūža solījumus. Māsa reiz maketēja šo žurnālu. Ar viņu sarunājas žurnāla tagadējā maketētāja. Rubrikas “Mana draudze” veidotāja Dace Stirāne šoreiz apmeklēja Pasienes draudzi un dalās tur gūtajos iespaidos. Kā vienmēr, “Vēstnesī” ir raksti arī citās ierastajās rubrikās.

I. Lisenova atgādina, ka oktobrī sākas preses izdevumu abonēšanas kampaņa. Žurnāls turpinās iznākt arī nākamgad, taču nedaudz paaugstināsies tā cena. Abonējot žurnālu visam gadam uzreiz, cena būs 24 eiro, bet pasūtot vienam mēnesim – 2,30 eiro. Žurnālu var abonēt www.pasts.lv vai visās Latvijas pasta nodaļās (abonēšanas indekss ir 1224). “Jaunums ir arī tas, ka žurnāls iznāks katru mēnesi, izņemot jūliju, kad redakcija pirmo reizi izdevuma pastāvēšanas laikā dosies atvaļinājumā,” norāda redaktore.

KABIA

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti