Sinodālā ceļa pieredze: prezentācija priesteriem svētās Terēzes no Bērna Jēzus svētkos

Pirmdien, 4. oktobrī, Latvijas Starpdiecēžu augstākais garīgais seminārs svinēja savas aizbildnes svētās Terēzes no Bērna Jēzus svētkus. Šajā dienā Rīgas Svētā Franciska baznīcā notika svētkiem veltīta Svētā Mise, kurā piedalījās Latvijas bīskapi un priesteri. Pēc dievkalpojuma priesteris Pauls Kļaviņš, kas ir atbildīgais par sinodālā ceļa norisi Rīgas arhidiecēzē, prezentēja sinodālā ceļa norisi. Savukārt pasākumu noslēdza Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēnu sagatavotais uzvedums par svēto Terēzi.

Priesteris P. Kļaviņš savā prezentācijā klātesošajiem priesteriem skaidroja, kas ir sinodālais ceļš, nedaudz ieskicēja tā norisi un iespējas Rīgas arhidiecēzē un draudzēs, kā arī piedāvāja draudžu prāvestiem praktiskus padomus sinodālā ceļa organizēšanai draudzēs.

Pēc prezentācijas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs norādīja: “Tas [sinodālais ceļš] ir mūsu atbilde uz pāvesta Franciska aicinājuma veikt darbu lokālajās baznīcās. Tas attiecas uz visām diecēzēm. Tā būs netipiska sinode, kuru aizsākam jau uz vietas.”

Turpinājumā piedāvājam priestera P. Kļaviņa prezentācijas materiālu. ŠEIT.

Prezentāciju var noklausīties Radio Marija Latvija arhīvā.

Kā arī noskatīties Rīgas Svētā Franciska Youtube kontā ievietotajā video (video materiāla sākumā ir svētās Terēzes no Bērna Jēzus svētku Svētā Mise).

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti