Iznācis „Katoļu Kalendārs 2022“

Oktobra beigās ceļu pie lasītājiem sāka nodibinājuma “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” sagatavotais ikgadējais izdevums “Katoļu Kalendārs 2022”. Šoreiz tas īpaši pievērsies ģimenes tēmai, jo dzīvojam pāvesta Franciska izsludinātajā ģimenei veltītajā gadā, kas noslēgsies 2022. gada 26. jūnijā, 10. Vispasaules Ģimeņu tikšanās laikā.

Šī iemesla dēļ šogad Kalendāra vāku rotā mākslinieka Normunda Puča zīmējums „Ģimene“, kā arī rubrikā „Ģimene“ ir vairāki raksti un intervijas ar dažādām Latvijas ģimenēm un ieskats Pasaules ģimeņu tikšanās vēsturē.

Izdevuma pirmajās lapaspusēs kā parasti ir apkopota informācija par Katoļu Baznīcas un valsts svētkiem un svinamajām dienām 2022. gadā, bet kalendārijā katru mēnesi papildina saraksts ar priesteriem, kuri tajā svin nozīmīgas dzīves vai priesterības jubilejas. Raksti ir apkopoti piecās rubrikās: „Pagājušā gadā“, „Jubilejas“, „Ģimene“, „Garīgā dzīve“ un „Kultūra“. Kalendāru noslēdz plašs saraksts ar dažāda veida kontaktinformāciju: priesteru un draudžu, kopienu, mediju un citiem kontaktiem.

Rubrikā „Pagājušā gadā“ lasāmas intervijas un raksti, kas atspoguļo aizvadītā gada nozīmīgākos notikumus Katoļu Baznīcā Latvijā, piemēram, intervijas ar 2021. gadā iesvētītajiem priesteriem Grigoriju Ņikitinu un Jāni Savicki OFMCap. Rubrikā „Jubilejas“ ir apkopotas aizraujošas sarunas ar nākamā gada jubilāriem – priesteri Edgaru Cakulu, Arni Vizbeli, tēvu Sergeju Ivanovu OP.

Rubrikā „Garīgā dzīve“ apkopoti materiāli, kas palīdzēs labāk izprast garīgās dzīves līkločus, bet rubrikā „Kultūra“ var lasīt iedvesmojošas sarunas ar interesantām personībām un rakstus par notikumiem kultūras dzīvē.

Izdevuma redaktore Ingrīda Lisenkova norāda ka „Katoļu Kalendārs 2022“ jau ir pieejams vairākās draudzēs, tāpāt to var iegādāties grāmatnīcās „Amnis“ un „Jānis Roze“.

„Katoļu Baznīcas Vēstnesis“ piedāvā arī iegādāties plānotāju 2022. gadam. Plānotājā katru dienu līdzās datumam, vārda dienām, valsts svētkiem ir arī norādes par konkrētās dienas Svēto Rakstu lasījumiem un Baznīcas svētkiem un piemiņas dienām. Tajā ir vieta arī privātām piezīmēm.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti