Jēkaba katedrāles telpās atklāta Ukrainas bērnu zīmējumu izstāde

Svētdien, 8. maijā, Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles svētdienas skolas telpās tika atklāta Ukrainas bērnu zīmējumu izstāde. Izstādē apskatāmi vairāk nekā 200 mazo mākslinieku darbi, kas tapuši viņiem un viņu ģimenēm izaicinājumu un smagu pārdzīvojumu pārpildītā laikā.

Bērnu zīmējumi tapa, sākot no šī gada marta, kad Romas Katoļu Baznīca Latvijā sadarbībā ar organizāciju „Caritas Latvija“ un mākslas vēsturnieci Gabrielu Kabjēri (Gabriella Cabiere) Ukrainas bēgļu atbalsta centra bērnu istabā piedāvāja iespēju brīvprātīgo mākslinieku vadībā zīmēt. Atsaucīgi bija gan mākslinieki, gan bērni, kas labprāt izlika savas emocijas un pārdzīvojumus uz papīra. Projekta idejas autore G. Kabjēre jau projekta sākumā uzsvēra: “Vēlējos būt noderīga cilvēkiem, kas ir zaudējuši mājas šajā nežēlīgajā karā. Un tā kā māksla ir mana kompetences joma, nolēmu atbalstīt visneaizsargātos – bērnus.“ 

Viņa atzina, ka bērnos slēpjas liels potenciāls, jo pietiek viņiem iedot papīru un krāsas, lai rastos kaut kas brīnišķīgs. Bērnu mākslas darbos skatāmi gan tanki un viņu piedzīvotais laikā, kad Ukrainā sākās karš, gan arī viņu ceļojumi, mājas, arī mājdzīvnieki, kurus daudziem nācies pamest.

Izstādes atklāšanā piedalījās projekta idejas autore, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, citi projekta atbalstītāji un interesenti – kopumā vairāk nekā 200 cilvēku. G. Kabjēre pauda prieku, ka visiem bērniem, kas piedalījās izstādē un tās atklāšanā, tika sagādātas dāvaniņas, pateicoties ziedotājiem un uzņēmumiem, kas projektu atbalstīja.

Izstāde Rīgā, Mazajā pils ielā 2, būs skatāma līdz 23. maijam. Ieeja ir bez maksas, bet apmeklētāji var atstāt ziedojumus, kas tiks izmantoti, lai bērnu zīmēšanas studija varētu darboties arī turpmāk.

KABIA; Foto: Edvīns Cibuļskis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti