Maija “Vēstnesis” par brāļu un māsu attiecībām

Šonedēļ pie lasītājiem nonāks žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” maija numurs. Ģimenei veltītā gada ietvaros šoreiz žurnāls veltīts brāļu un māsu attiecībām. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta: “Jūnijā noslēgsies Ģimenei veltītais gads, kuru pāvests Francisks bija izsludinājis pirms vairāk nekā gada. Šajā laikā esam centušies aizdomāties par to, ko nozīmē būt tēvam, mātei, bērnam, saderinātajam. Noslēgumā vēl par to, ko nozīmē būt brālim un/vai māsai. Žurnālu maketējot, redzu, ka šī tēma ir sanākusi neparasta. Nezin kāpēc biju iedomājusies, ka galvenais vēstījums būs – cik jauki, ja tev ir brālis vai māsa, jo tad nekad nav garlaicīgi un vienmēr ir atbalsts, nemaz nerunājot par to, cik jauki būt māsām un brāļiem Kristū. Taču nu redzu, ka tas ir idealizēts un paviršs skatījums. Šķiet, galvenais vēstījums drīzāk ir – cik jauki, ja tev ir brālis vai māsa, jo tad tev ir lielākas izredzes neizaugt par egoistu.”

Numura tēmas ietvaros ir sagatavoti trīs raksti. Pirmā ir intervija. Edīte Sauserde sarunājas ar Jāni un Uldi Radziņiem. Vecākais brālis Jānis kalpo kā pastāvīgais diakons Saldū, Uldis dzīvo un strādā Lielbritānijā. Abi atminas un stāsta par savu bērnību, attiecībām ģimenē un vienam ar otru. Priesteris Bartolomejs Sobierajskis piedāvā ieskatīties, kas par brāļiem un māsām, viņu attiecībām atrodams Bībelē. Savukārt Pēteris Bankovskis rakstā “Dažas domu driskas kara laikā” ieskatās brāļu un/vai māsu tautu attiecībās kara laikā, citastarp atgādinot par šī gada Krusta ceļu Kolizejā, kura laikā krustu kopā nesa divas draudzenes – ukrainiete un krieviete.

Daudzu iemīļotajā rubrikā “Mana draudze” Dace Stirāne šoreiz raksta par Skaistkalni, kur maija sākumā svinēti tradicionālie Skaistkalnes Dievmātes – Latvijas Ģimeņu aizbildnes svētki, uz kuriem ierodas daudzi svētceļnieki. Ukrainā notiekošā kara laikā žurnāla rubrikā “Balsis no Ukrainas” citastarp ir Alekseja Arestoviča, Ukrainas prezidenta Volodomira Zelenska padomnieka, Lieldienu rītā publicētās pārdomas viņa Facebook kontā.

Rubrikā “Politika un ticība” Ģirts Vikmanis raksta par pirmo Latvijas Republikas neatkarības periodu un politiķiem-kristiešiem toreizējā valdībā un Saeimā. Žurnālā ir Baibas Kušķes intervija ar gleznotāju Elgu Grīnvaldi. Saruna par mākslas nozīmi un sakrālo pieskārienu viņas darbos.

Nopērkot vai abonējot “Vēstnesi”, lasiet arī citus numurā publicētos rakstus!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti