Sāksies pieteikšanās liturģiskās mūzikas darbnīcām ar komponistu Piotru Palku

Šī gada decembrī pirmo reizi Rīgā norisināsies liturģikās mūzikas darbnīcas, kuras vadīs poļu komponists un diriģents Piotrs Palka, ziņo pasākuma organizētāja Kristīne Locika. Pieteikšanās darbnīcām sāksies jau šo sestdien, 15. oktobrī.

Pateicoties K. Locikas iniciatīvai, liturģiskās darbnīcas jau vairākus gadus poļu komponista Pāvela Bembeneka vadībā norisinās Liepājā. Šoreiz pirmo reizi darbnīcas Latvijā vadīs P. Palka, kura kompozīcijas Latvijā jau esot pazīstamas. “Latvijā viņa kompozīcijas nav svešas – daudzi zina dziesmas „Jordānas ūdeņi, līksmojiet!” un „Lai Tava žēlastība apņem mūs”, kas ilgus gadus klīda no draudzes uz draudzi bez norādīta autora,” skaidro K. Locika.

“P. Palka tāpat kā P. Bembeneks darbojas sakrālās un liturģiskās mūzikas jomā. Sācis mūzikas izglītošanos klarnetes klasē, beidzis Krakovas Mūzikas akadēmiju kā kora un orķestra diriģents. Daudzu dziesmu un oratoriju autors, ir kora “Voce Angeli”, kas darbojas franciskāņu bazilikā Krakovā, dibinātājs un vadītājs. Kopā ar P. Bembeneku 2004. gadā uzsāka veidot un vadīt liturģiskās mūzikas darbnīcas, un kopš šī laika nemitīgi strādā, pilnveidojot Polijas baznīcas liturģiskās mūzikas kvalitāti.

P. Palka iedvesmu smeļas Polijas kalnos un mīl riteņbraukšanu. Aktīvi reaģē uz aktuāliem notikumiem, iestājoties par labo. Sākoties Krievijas intervencei Ukrainā, uzrakstīja Lūgšanu par mieru, kura nu tiek dziedāta daudzās valodās, tai skaitā latviešu,” komponista darbību raksturo K. Locika.

Mūzikas darbnīcas sāksies piektdien, 9. decembrī, u noslēgsies 11. decembrī pl. 18 ar Svēto Misi. Tās norisināsies Betānijas dominikāņu māsu Svētā Jāzepa klosterī, Drustu iela 36a, Rīgā. Darbnīcu nosakumus būs “Jordānas ūdeņni, līksmojiet!”, tādā veidā sasaucoties ar Adventa trešo svētdienu.

“Gaidīti ir dziedātāji un muziķi no visas Latvijas, bet īpaši aicinām rīdziniekus un pierīgā mītošos, jo nodrošināt naktsmājas varam pavisam nedaudziem,” uz pasākumu aicina K. Locika un papildina: “Šajās darbnīcās mācīsimies, galvenokārt, komponista P. Palkas dziesmas latviešu valodā gan adventa laikam, gan dziedamas arī citos liturģiskajos laikos. Īpaša uzmanība tiks pievērsta svētajam Jāzepam. Ir iespēja arī iepriekšēji sagatavoties darbnīcām, mācoties no notīm un audiomateriāla savas balsis.”

Pa pasākumu sīkāk var uzzināt, sazinoties ar K. Lociku (26705843; lociki@gmail.com). Pieteikšanās anketa, kā arī papildu informācija ir pieejama arī ŠEIT. Pieteikšanās plānota līdz 4. decembrim. Dalības maksa ir ziedojums 35 eiro apmērā, kurā ietilpst darbnīcu organizatoriskie izdevumi, nošu materiāli un kafijas pauzes. Orķestra mūziķiem, kuri piedalīsies tikai svētdienā, dalības maksa nav jāmaksā.

ŠEIT ir pieejama papildu informācija par komponistu poļu valodā, bet ŠEIT viņa komponētā Lūgšana par mieru latviešu valodā.

KABIA; Foto: Andris Ābelis (no iepriekšējām liturģiskās mūzikas darbnīcām Liepājā)

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti