Uz ekumenisku dievkalpojumu aicina Rīgas armēņu apustuliskā draudze

Otrdien, 4. oktobrī, Svētā Gregora Apgaismotāja armēņu apustuliskajā draudzē norisināsies ekumenisks dievkalpojums, koncerts un pieņemšana baznīcā, svinot mocekles Varvaras (Barbaras) piemiņas dienu. Šajā dienā minētajā dievnamā būs iespēja godināt šīs svētās relikvijas.

Kā informēja Armēņu Apustuliskās baznīcas diecēzes Baltijas valstīs bīskaps Vardans Navasardjans, relikvijas ir dāvinājums, kuru draudze saņēmusi no kāda armēņu labdara. Tās turpmāk atradīsies armēņu baznīcā Rīgā.

4. oktobrī Armēņu apustuliskā baznīca atzīmē šīs svētās mocekles, kura dzīvoja 3. gadsimtā, piemiņas dienu. Šajā dienā baznīcā notiks svinīga relikviju godināšanas ceremonija, kurā aicināti piedalīties arī kristieši no citām konfesijām un baznīcām. Ceremonija Rīgas Svētā Gregora Apgaismotāja baznīcā, kas atrodas Kojusalas ielā 5, sāksies pl. 17.

Svētā Barbara jeb lielmocekle Varvara nāca no pagānu ģimenes. Viņas tēvs sākotnēji viņu slēpis torni, lai pasargātu meitu no kristiešu ietekmes, taču pēc tam viņa tāpat pievērsusies kristietībai. Par to tēvs sadusmojies, viņu sodījis, ieslodzījis cietumā, pakļāvis badam, mocījis, taču beigās pats meitai nocirtis galvu. Pēc nāves soda izpildes Barbaras tēvs gāja bojā no zibens spēriena. Svētās Barbaras kults īpaši attīstījās viduslaikos. Viņa tiek piesaukta kā aizsargātāja pret zibens un uguns nelaimēm un kā laimīgas nāves izlūdzēja.

KABIA; Foto: Armēņu diecēze Baltijas valstīs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti