Nākamais Euharistiskais kongress norisināsies Ekvadorā

Pixabay

2024. gadā no 8. līdz 15. septembrim Ekvadoras galvaspilsētā Kito norisināsies 53. Starptautiskais Euharistiskais kongress. Šoreiz kongresa devīze būs: “Brālība pasaules dziedināšanai. Jūs visi esat brāļi un māsas (Mt 23, 8).”

Par to, ka kongress norisināsies Ekvadorā, aizvadītā gada martā ziņoja pāvests Francisks, bet oktobrī kongresa rīkotāji prezentēja gaidāmo pasākumu. Pāvests vēlējās, lai kongress norisinās laikā, kad Ekvadora svin tās veltīšanas Vissvētākajai Jēzus Sirdij 150. gadadienu. Ekvadora bija viena no pirmajām zemēm pasaulē, kas tika veltīta Jēzus Sirdij. Tas notika 1874. gada 25. martā.

Baznīca Ekvadorā lēš, ka pasākumā varētu piedalīties no 5000 līdz 6000 cilvēku. Pēdējais šāds kongress Latīņamerikā notika 2004. gadā Gvadalaharā.

Iepriekšējais Starptautiskais euharistiskais kongress notika Budapeštā 2021. gada septembrī. Šī bija pirmā reize pēc 21 gada, kad tajā atkal piedalījās pāvests. Pēdējo reizi šādā pasākumā 2000. gadā Romā piedalījās svētais Jānis Pāvils II.

Kongresa laikā tiek runāts par Euharistiju, apspriesta tās nozīmē mūsdienu sabiedrībā, kā arī tiek svinēta Euharistija un godināts Jēzus Vissvētākajā Sakramentā.

KABIA; Foto: Pixabay.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti