Tiks uzstādīts kapa piemineklis pērn mirušajam priesterim Gatim Bezdelīgam

Sestdien, 12. novembrī, Saldū notiks aizlūgums par aizvadītajā gadā mirušo priesteri Gati Mārtiņu Bezdelīgu, bet pēc tam Aucē, Vecajā Lāčkalnu kapsētā viņa kapavietā tiks uzstādīts kapa piemineklis, ziņo Liepājas diecēzes portāls katedrale.lv, atsaucoties uz diecēzes bīskapa Viktora Stulpina sniegto informāciju.

Bīskaps raksta: “Novembris ir priestera Gata dzimšanas mēnesis un arī kristībā dotā svētā aizbildņa piemiņas diena. Abas šīs dienas ir gandrīz līdzās: 10. novembrī bija viņa dzimšanas diena, bet 11. novembrī – svētā Mārtiņa no Tūras piemiņas diena. Šīm divām novembra dienām pievienosies trešā. 12. novembrī pl. 10 Saldus Svētā Pētera un Pāvila katoļu baznīcā tiks svinēta Svētā Mise par priesteri Gati, un pēc tās Aucē, Vecajā Lāčkalnu kapsētā, kur apbedīts Gatis, tiks iesvētīts kapa piemineklis. Vispirms vēlos teikt paldies visiem, kuri gan priestera bēru dienā, gan pirms un pēc tās ziedoja šī pieminekļa izgatavošanai. Otrkārt, visi, kuri atceras priesteri Gati un kam ir tāda iespēja, esiet aicināti 12. novembrī uz Saldus katoļu baznīcu un pēc tam uz kapsētu, lai vēlreiz kopā lūgtos par mirušo priesteri.”

Atgādinām, ka G.M. Bezdelīga mūžībā devās 2021. gada 24. martā. Priesteris dzimis 1967. gada 10. novembrī Aucē. Skolas laikā radusies interese par literatūru, mākslu, fotogrāfiju. Lai arī ģimenē visi bija luterāņi, G. M. Bezdelīga iepazinis priesteri Pēteri Skredeļu, kurš vidusskolas pēdējā gadā viņu Dobelē nokristījis. 1989. gadā iestājās Garīgajā seminārā un par priesteri 1994. gadā Jelgavā viņu ordinēja bīskaps Jānis Bulis. Pirmā kalpošanas vieta kā vikāram bijusi Jēkabpilī, bet kopš 1996. gada – Liepājas diecēze.

Kalpojot Liepājā, sācis apgūt gleznošanu. Viņa darbi bija skatāmi izstādēs. Priesteris izdeva arī dzejoļu grāmatu “Mēs sēdējām divatā”, kuru papildināja paša veidoti zīmējumi, aizrāvās ar fotografēšanu. Sarakstīja libretu Latvijas simtgades muzikālajam uzvedumam – operai “Suitu sāga”. G. M. Bezdelīga bija arī Maltas ordeņa bruņinieks.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti