“Zvaigzne Austrumos” šogad ar divstāvīgām gultām atbalstīs bērnus un ģimenes Ukrainā

Kārtējo reizi Adventa laikā norisinās labdarības akcija „Zvaigzne Austrumos“, kuras ietvaros parasti tiek sniegta palīdzība vai gatavotas dāvaniņas bērniem kara, dabas katastrofu un lielas nabadzības skartos rajonos. Akcijas atpazīstamības zīme parasti bija kurpju kastītes – akcijas dalībnieki bija aicināti tās piepildīt ar dāvaniņām bērniem. Šogad akcija noris neparastāk. Akcijas rīkotāji ir izvēlējušies atbalstīt bērnus un ģimenes Ukrainā, līdz 31. decembrim aicinot ziedot līdzekļus divstāvīgu gultu izveidei un nogādāšanai Ukrainā.

Akcijas vadītājs Pēteris Eisāns norāda, ka šī gada akcijas mērķis ir izveidot 50 divstāvīgas gultas. Gultiņas tiks izvietotas pagaidu izmitināšanas centros Ukrainā, lai vairāk ģimenes un bērni no karā izpostītajiem reģioniem varētu rast patvērumu siltā un drošā guļvietā. „Ziemā jūtami pieaug nepieciešamība pēc siltas vietas, kur palikt – īpaši tiem, kuri savas mājas zaudējuši karā. Šādas divstāvīgas gultas ļauj gulēšanas kapacitāti dubultot gan izmitināšanas centros, gan draudzes namos un baznīcās,“ skaidro akcijas rīkotāji.

Gultiņas jau top Ropažos, biedrības „RETO Cerība“ telpās, kur to konstruktīvo daļu izgatavo no Ukrainas izkļuvušie bēgļi, kas patvērumu raduši Latvijā, bet matracīši tiks vēl iegādāti. Janvāra sākumā gultiņas tikšot nogādātas Ukrainā.

Līdz šodienai, 21. decembrim, kopumā tika saziedoti līdzekļi 23 gultām. Turklāt šodien dienas garumā katra summa, kas tiks ziedota gultiņu izveidei, tiks dubultota. Tas nozīmē, ka, ziedojot 5 eiro, viens labvēlis, kurš ir iesaistījies akcijā, noziedos vēl 5 eiro.

Gultām var ziedot, pārskaitot līdzekļus kādā no biedrības “Baltic Global Initiative”
(Reģ. Nr. 40008229858,Lāčplēša iela 37, Rīga, Latvija) bankas kontiem: LV28UNLA0050022612987 (A/S SEB Banka) vai LV19HABA0551039231616 (A/S Swedbank). Pārskaitot naudu, mērķī jānorāda: “Izdariet manā vietā”.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti