Šonedēļ Prāgā norisinās Bīskapu sinodes Eiropas kontinentālā asambleja

No 5. līdz 12. februārim Čehijas galvaspilsētā Prāgā norisinās Eiropas Bīskapu konferenču padomes koordinētā Bīskapu sinodes kontinentālā asambleja. Tajā piedalās katoļu Baznīcas pārstāvji visas Eiropas. No Latvijas uz pasākumu ir devies Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Laikā no 5. līdz 9. februārim pasākumā piedalīsies 156 delegāti no Eiropas valstu bīskapu konferencēm, kā arī vēl 44 viesi, kas reprezentē dažādas Baznīcas jomas Eiropas līmenī un kurus ir aicinājusi CCEE. Pēc tam – no 9. līdz 12. februārim – 39 bīskapu konferenču priekšsēdētāji. Vēl 390 delegāti pasākumā piedalīsies tiešsaistē.

Sinodes kontinentālajam posmam Eiropā ir izvēlēts arī logo, kurā Bīskapu sinodes oficiālo logo papildina Prāgas simboli – Kārļa tilts, Vecpilsētas tilta tornis, Svētā Vita, Vaclava un Adalberta katedrāle. Eiropas Kontinentālā sinodes asambleja ir viena no septiņām starptautiskajām sanāksmēm, kas notiks dažādos pasaules kontinentos. Šo tikšanos mērķis ir padziļināt iepriekšējās uzklausīšanas sesiju laikā radušos priekšstatusformulēt jautājumus, kas palika neatbildēti, kā arī lai labāk izprastu gala dokumentus, kas nāk no vietējām Baznīcām. Katras asamblejas beigās tiks izstrādāts nākamais dokuments, kurā būtu jāatspoguļo konkrētā pasaules reģiona Dieva tautas balss. Pēc tam šie dokumenti tiks nosūtīti Sinodes Ģenerālsekretariātam.

Vairāk par tikšanos Prāgā un tās norisi var uzzināt asamblejas oficiālajā VIETNĒ.  ŠEIT tiešsaistē var sekot līdzi asamblejas norisei.

KABIA  

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti