Baznīcas paziņojums sakarā ar K. Damberga aizturēšanu

Romas Katoliskā Baznīca Latvijā ir patiesi satraukta par situāciju, kāda ir izveidojusies, saistībā ar Rīgas svētā Alberta draudzes prāvesta Krišjāņa Damberga OFMCap aizturēšanu.

Līdz šim Baznīcai nebija nekādas informācijas par konkrētā prāvesta iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar seksuālo uzmākšanos nepilngadīgiem vai neaizsargātām personām.

Šobrīd Baznīca vēlas pēc iespējas ātrāk noskaidrot patiesību, tādēļ no savas puses cenšas sadarboties ar Latvijas Republikas tiesībsargājošām iestādēm un aicina to darīt ikvienam, kuram ir kāda informācija par minētā prāvesta iespējamiem pārkāpumiem.

Romas Katoliskā Baznīca aicina ikvienu ticīgo saglabāt mieru, ietvert priesteri K. Dambergu savās lūgšanās, lūgties par konkrēto situāciju, lai patiesība uzvar un pēc iespējas ātrāk patiesība tiktu noskaidrota. Baznīca uzsver, ka līdz tam laikam, kamēr tiesā netiks pierādīta vai nu priestera K. Damberga vaina, vai arī viņš tiks attaisnots, viņam ir tiesības uz nevainīguma prezumpciju, un esam aicināti saglabāt viņa labo slavu.

Šobrīd visi Latvijā esošie garīdznieki un Baznīcas aktīvie kalpotāji iziet prevencijas kursus, kas saistīti ar nepilngadīgo un neaizsargāto personu aizsardzību. Baznīca aicina uz atklātību, kas skar šādus gadījumus, un aicina ikvienu ticīgo iesaistīties šādu gadījumu atklāšanā.

Papildu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar priesteri Ilmāru Tolstovu, zvanot uz tālruni: 26382126.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti