Baznīcu naktī un Atvērto baznīcu dienā iespēja apmeklēt vairāk nekā 180 baznīcas

Šajā nedēļas nogalē jau desmito reizi Latvijā norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”, kurā šogad piedalās vairāk nekā 180 dažādu konfesiju dievnami, atverot savas durvis apmeklētājiem, piedāvājot gan lūgšanas iespēju, gan arī kultūras programmu. Baznīcu nakts norisināsies 27. maijā. Tās oficiālā atklāšana notiks pl. 18, un baznīcas būs atvērtas līdz pat pl. 22. Šogad īpašs Baznīcu nakts atklāšanas pasākums norisināsies Baldones evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Lai pēc iespējas lielākam interesentu skaitam būtu iespēja apmeklēt pēc iespējas vairāk baznīcu, jau trešo gadu norisināsies arī Atvērto baznīcu diena, kas nozīmē, ka daudzas baznīcas būs vaļā jau no pl. 10 rītā. Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad ir “Dzīvība”.

Draudžu pārstāvji ir sagatavojuši daudzveidīgu pasākumu programmu, ar kuru var iepazīties draudžu sociālo tīklu kontos, savukārt vienotajā kartē vietnē www.baznicunakts.lv var atrast baznīcas, kas pasākumā piedalās. Lai arī katrā dievnamā vakara gaitā programma atšķirsies, vienojošais pasākuma elements būs zvanu zvanīšana, kas notiks pl. 12, 18 un 22, bet pl. 21 visi vienosies kopīgā “Tēvreizes” lūgšanā un Latvijas himnā „Dievs, svētī Latviju”. Daudzviet vakara gaitā tiks atskaņota arī Ukrainas himna, pasākuma rīkošanā iesaistījušies arī ukraiņu mākslinieki.

Plaša informācija par pasākumiem baznīcās tiek apkopota Baznīcu nakts Facebook kontā, daloties ar draudžu sagatavotajām programmām un plakātiem, kā arī Facebook „kalendāra notikumā” – Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena 2023 – sadaļā „Diskusijas”, ziņo pasākumu rīkotāji.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti