Dievmātes Debesīs uzņemšanas vigīlijā bīskaps Bulis: Dievmāte parādās, lai stiprinātu mūsu ticību

14. augusta vakarā Aglonas sakrālajā laukumā pulcējās ticīgie, lai piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku vigīlijas dievkalpojumā. Svētku dievkalpojumu šoreiz vadīja Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Bīskaps savā uzrunā pievērsās tām reizēm, kad Dievmāte dažādās pasaules vietās ir parādījusies cilvēkiem. Viņš skaidroja, ka Dievmāte parādās, lai stiprinātu mūsu ticību. Kā noskaidrojis kāds no speciālistiem Dievmātes parādīšanos jautājumos, dokumentētas ir 2562 reizes, kad Marija ir parādījusies cilvēkiem, tādā veidā cilvēkos atjaunojot ticību.

“Tas nozīme, ka viņa no debesīm nākusi uz vairāk nekā 2500 dažādām vietām zemes virsū,” uzsvēra J. Bulis, turpinot, ka pirmā datētā Dievmātes parādīšanās notikusi 40. gadā. Toreiz Spānijā, Saragosā viņa parādījās apustulim Jēkabam, kurš bija zaudējis drosmi, jo neviens viņa uzrunātais nepievērsās ticībai. Viņs jau bija nolēmis pārtraukt evaņģelizēt Pireneju pussalu un doties atpakaļ uz Jeruzalemi. Taču tieši šajā brīdī viņam parādījusies Dievmāte, kura iedrošinājusi būt neatlaidīgam. Parādības laikā viņa bija eņģeļu pulka iekļauta un stāvēja uz kolonnas, kas simbolizē ticību. Pēc parādības kolonna palika kā lieciniece redzētajam notikumam un drīz vien šajā vietā tika uzcelta kapela – kristīgās pasaules pirmā mariāniskā svētnīca. Apustulis pēc tikšanās ar Jaunavu Mariju atsāka evaņģelizāciju un tā nonāca līdz vietai, ko sauc par Finisteru jeb pasaules malu, netālu no pilsētas, kuru mūsdienās pazīstam kā Santjago de Kompostelu, apustulim Jēkabam veltītu svētvietu.

1551. gada decembrī Dievmāte parādījās Latīņamerikā iezemietim vārdā Huans. Šo Dievmāti šodien pazīstam kā Gvadelupes Dievmāti. Gvadelupē Dievmāte Huanam kādā brīdī jautāja – vai tad neesmu tava māte, jo Marija vēlas, lai ikviens viņu uzskatītu par savu māti. Viņa ir tuvu mums ikdienas dzīvē, uzsvēra bīskaps. Gvadelupi ik gadu apmeklē desmitiem miljoni svētceļnieku, un tā ir apmeklētākā kristiešu svētvieta pasaulē.

Bīskaps atgādināja arī kādu mūsdienām tuvāku Dievmātes parādīšanos. Tā norisinājās 1830. gadā Parīzē. Māsai Katrīnai Laburē naktī parādījās eņģelis, kurš viņu pavadīja uz kapelu, kurā māsu jau gadīja Dievmāte. Māsai Katrīnai Dievmāte parādīja medaljonu, kurš māsai būtu jāizplata pasaulē. Tas joprojām ir plaši pazīstam un izplatīts visā pasaulē.

“Dievmāte parādās, lai atgādinātu par mūžīgo dzīvi, kurai jāgatavojas,” atgādināja J. Bulis. Viņš paskaidroja, ka ceļš uz mūžīgo dzīvi ved caur Grēksūdzes krēslu un Svētās Komūnijas pieņemšanu. Tāpēc viņš mudināja svētku laikā ticīgos pieņemt Svēto Komūniju, lai garīgi piepildītos un mājās atgrieztos garīgā prieka pilni. Bīskaps novēlēja būt atvērtiem žēlastībai, jo tad tā notiekti ienāks mūsos, lai ikviens no mums varētu darīt brīnišķīgas lietas.

KABIA; Foto no KatolisTV tiešraides

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti