Jauna dziesmu grāmata korim „Salve Mater Misericordiæ”

Klajā nācis jauns nošu krājums „Salve Mater Misericordiæ”, par kuru īpaši priecāsies kori, kuri savā repertuārā izmanto garīgās dziesmas. Šajā izdevumā jauktajam korim a capella ietvertas gan vairākas poļu liturģiskās un sakrālās mūzikas komponista Pāvela Bembeneka dziesmas, tai skaitā „Laudes par nepiedzimušajiem” un trīs dziedājumi Vissv. Jaunavai Marijai, gan citu poļu liturģiskās mūzikas komponistu – Jaceka Galuškas, Ulas Rogalas, Tomaša Samulnika OP un Pjotra Palkas – dziesmas, kā arī Liepājas Svētā Dominika draudzes sholas vadītājas Kristīnes Locikas komponētas dziesmas. Dziesmas ir piemērotas izmantošanai Svētās Mises liturģijas laikā. Tekstu tulkojumu, ko ar autoru atļauju veikusi K.Locika, teoloģiskie konsultanti ir tēvs Oskars Jablonskis OP un tēvs Sergejs Ivanovs OP. Kopumā izdevumā ir 21 dziesma četrbalsīgā salikumā. Pierakstīti akordu apzīmējumi iespējamam vienkāršam dziesmas pavadījumam uz instrumenta.

Grāmatā ir viens pasaules pirmpublicējums – pēc Kuldīgas dominikāņu māsu lūguma P.Bembeneka 2023. gada jūnijā komponētā apdare XI gadsimta antifonai „Salve Mater Misericordiæ”.

Jauno dziesmu krājumu īpaši skaistu dara mākslinieces Aleksandras Rundes gleznotās ilustrācijas.
Maketa mākslinieks – Aigars Milčs. Grāmatas drukāja Gints Veilands un SIA “Libri Style”. Izdevējs Kristīne Locika.

Grāmatu jau var iegādāties izdevniecību „Mieram tuvu” un „IHTIS” tirdzniecības vietās un e-veikalā, drīzumā Kristīgās literatūras un dāvanu veikalā „AMNIS”

„Laudes par nepiedzimušajiem” liturģisko darbnīcu kora dzīvajā izpildījumā var dzirdēt ŠEIT.

Kristīne Locika

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti