Septembra Vēstnesis uzdod jautājumu – kas būs pestīts

Šodien iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnessis” septembra numurs. Šoreiz izdevuma uzmanības centrā jautājums – kas būs pestīts. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova redaktora slejā attiecībā uz ikdienas dzīvi un ilgām vai ilgu trūkuma pēc lūgšanas un attiecībām ar Dievu uzdod jautājumus: “Kā tad ir pareizi? Kas ir svarīgākais attiecībās ar Dievu? Kāpēc mums ir dota šīs zemes dzīve? Vai patērētājsabiedrības domāšana var iezagties arī garīgajā dzīvē?” Žurnāla lapaspusēs dažādi autori un uzrunātie cilvēki piedāvā savu skatījumu un mēģina sniegt atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Numura tēmu ievada I. Lisenkovas saruna ar mariāņu priesteri Dmitriju Artjomovu par tēmu, kas izvēlēta šī mēneša “Vēstnesim”. Sarunā priesteris dalās pārdomās par to, kā savienot ikdienas dzīvi ar ilgām pēc mūžības, kā veselīgi rūpēties par fizisko dzīvi un lietu kārtību mums apkārt, kā būt godīgam pret sevi un vairot labo. Priesteris Māris Ozoliņš ir sagatavojis materiālu par patērētājkatolicismu, aicinot lasītājus pajautāt sev, kāpēc mums ir nepieciešama reliģija, ticība, vai, pildot reliģiskus rituālus, lūdzoties utt., neaprobežojamies tikai ar mūsu vajadzību apmierināšanu. Savukārt Lāsma Gaitniece sarunājas ar Marianu Nīlenderu, kurš šobrīd dzīvo Nicā, Francijā, bet vasarā kopā ar vienu no svētceļnieku grupām devās uz Aglonu, lai šoreiz tur lūgtu par mieru Ukrainā. M. Nīlenders citastarp dalās pieredzē, kā savieno garīgo un laicīgo dzīvi.

Rubrikā “Stūrakmens” priesteris Bartolomejs Sobierajskis Dr.theol. meklē atbildi uz jautājumu, vai ir labi būt kārdinātam. Vairākas žurnāla lapaspuses veltītas Pasaules Jauniešu dienām Lisabonā. To dalībnieki dalās pieredzētajā, papildinot atmiņas ar fotogrāfijām. Rubikas “Mana draudze” veidotāja Dace Stirāne šoreiz ir paviesojusies Mazsalacā un dalās gūtajos iespaidos. Savukārt rubrikā “Kultūra” šoreiz divi materiāli – Pētera Bankovska raksts “Kara dokumenti” un Evijas Puķes-Jansones saruna ar dzejnieci, rakstnieci, dramaturģi un aktrisi Agnesi Rutkēviču.

Un arī tas nav viss! Žurnālā ir vēl citi raksti. Tos visus var lasīt, abonējot “Katoļu Baznīcas Vēstnesi”, vai arī iegādājoties to savas draudzes grāmatu galdā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti