Trešdien, 15 novembrī, uz starpdisciplināru semināru un diskusiju aicina Pastorālās aprūpes profesionāļu asociācija (PAPA). Šoreiz pasākuma uzmanības centrā garīgā vardarbība pastorālajā darbā.
Semināra “Primum non nocere: Kā atpazīt un izvairīties no garīgās vardarbības pastorālajā darbā” rīkotāji atgādina, ka šogad “Latvijas Katoļu Baznīcas pastorālie kalpotāji – garīdznieki, konsekrētās personas un katehēti – apguva kursu par vardarbības pret nepilngadīgām un viegli ievainojamām personām prevenciju. Turpinot šajā kursā aizsākto tēmu analīzi, vēlamies pieskarties arī garīgās vardarbības jēdzienam, kas ir viens grūtāk atpazīstamajiem vardarbības veidiem, kas ilgi paliek neapzināts un neatklāts, taču atstāj sāpīgas rētas cilvēka psihē”.
Garīgā vardarbība izpaužas, kad kāds cilvēks vai cilvēku grupa izmanto reliģiju, ticību vai garīgos uzskatus, lai kontrolētu, pakļautu otru cilvēku, nodarot kaitējumu viņa psihiskajai un fiziskajai veselībai un pašcieņai, uzsver semināra rīkotāji. Garīga vardarbība var notikt reliģiskās organizācijās, pastorālajās attiecībās. Garīgi vardarbīgi var būt ne tikai garīgie vadītāji un līderi pret draudzi un kopienas locekļiem, bet arī otrādi, kā arī kopienas locekļi var būt savstarpēji vardarbīgi. Garīgi vardarbīgi var būt arī ģimenes locekļi – gan laulātie viens pret otru, gan attiecībās ar bērniem. Garīga vardarbība rada psiholoģiskas un garīgas rētas, kas būtiski ietekmē indivīda psihisko un fizisko veselību, garīgos un reliģiskos uzskatus, Dieva tēlu un attiecības ar citiem cilvēkiem.
Seminārā, kurā kā lektori uzstāsies ārste psihiatre, tiesu psihiatrijas eksperte Dr. Aleksandra Koņevņina, priesteris un teologs Andris Marija Jerumanis, Dr. theol. un mācītājs un teologs Linards Rozentāls, Dr. theol., tiks analizētas situācijas, kurās var izpausties garīgā vardarbība, garīgās vardarbības veidi, kā arī prevencijas pasākumi tās novēršanā pastorālajā darbā. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar psihiskajiem un personības traucējumiem, kas raksturīgi cilvēkiem, kam ir tendence uzvesties emocionāli un garīgi vardarbīgi. Tiks pārrunāti arī iespējamie rīcības veidi, ja tiek izjusta pret sevi vērsta garīgā vardarbība vai arī ja profesionālajā vai personiskajā dzīvē ir jābūt kopā ar cilvēkiem, kas ir piedzīvojuši garīgo vardarbību. Diskusiju vadīs psiholoģes Daina Žurilo, Mg. psych. un Ingrīda Trups-Kalne, Dr. psych.
Seminārs tiešsaistē platformā Žoom” norisināsies 15. novembrī no pl. 18 līdz 21. Dalības maksa pasākumā ir 20 eiro.
Pieteikties semināram var ŠEIT. Dalības maksa līdz 13. novembrim jāpārskaita Pastorālās aprūpes profesionāļu asociācijai uz bankas kontu LV58HABA0551054316354. Papildu jautājumu gadījumā lūgums rakstīt uz e-pastu biedriba.papa@gmail.com vai arī zvanīt uz tālruņiem: 29745440, 29778783.
KABIA