“Caritas Latvija” nosūta mikroautobusu un humanitāro palīdzību “Caritas-Spes” Ukrainā

Septembra beigās nodibinājums „Caritas Latvija“ aicināja draudzes un ticīgos iesaistīties ziedojumu akcijā, lai atbalstītu Ukrainas labdarības organizāciju „Caritas-Spes“. Organizācijas noliktava un humānā palīdzība (pārtikas pakas, apģērbs, higiēnas preces), kas tobrīd atradās noliktavā, tika iznīcinātas naktī no 18. uz 19. septembri Krievijas militāro spēku rīkotā dronu uzbrukumā Ukrainas pilsētai Ļvivai.

“Caritas Latvija” lūdza atbalstīt kolēģus Ukrainā, lai uz Ļvivu varētu nosūtīt humāno palīdzību, kā arī iegādāties divus auto. “Caritas Spes Odesa” vadītājs tēvs Petrs Rosohackijs bija sagatavojis vēstuli, kurā norādaīja, ka auto nepieciešami, lai izvadātu palīdzību cilvēkiem deokupētajos apvidos, kur autoceļu praktiski nav.

Aizvadītajā nedēļā „Caritas Latvija“ ziņoja, ka, pateicoties draudžu, individuālu ziedotāju un uzņēmēju atbalstam, tika savākti līdzekļi mikroautobusa iegādei, kas varēs izvadāt pārtiku un humanitārās preces Odesas, Nikolajevas un Hersonas reģionā un sniegt atbalstu vietējiem iedzīvotājiem deokupētajās teritorijās. Tāpat tika iegādāti un savākti siltie apģērbi, zeķes, gultas piederumi un gultas veļa, kancelejas preces un preces skolai, preces bērniem, dzīvnieku barība un pārtika (gaļas un zivju konservi, kā arī šokolādes konfektes bērniem).

“Kopējais atbalsts, ko varējām sniegt “Caritas Spes Odesa” un “Caritas Spes Ukraine” ir nedaudz virs 70 000 eiro,” ziņo “Caritas Latvija”. Nodibinājums pateicas visiem, kas iesaistījās un ziedoja, kā arī biedrībai “Tavi draugi” par sadarbību.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti