Līdz 19. februārim vēl var iegādāties biļetes uz konferenci par cilvēka un ģimenes identitāti

Vēl tikai dažas dienas – līdz 19. februārim – ir iespēja iegādāties biļetes uz starptautisko konferenci “Cilvēka un ģimenes identitāte šodien un mūžīgi”, kuru Rīgā no 23. līdz 24. februārim organizē Latvijas Kristīgo mediķu biedrība (KMB) sadarbībā ar biedrību Asociācija “Ģimene” un Latvijas Vīru biedrību. Konferences laikā būs iespēja dzirdēt gan uzrunas un sagatavotas lekcijas, gan arī piedalīties paneļdiskusijās.

Katras konferences dienas uzrunām, kā arī pēc tam paņeļdiskusijām būs konkrēta tēma. Pirmajā dienā lekcijās tiks runāts par cilvēka identitāti un dzīvības vērtību. Pēc tam sekos paneļdiskusija, kura turpinās lekcijās aizsākto tēmu par cilvēka dzīvības vērtību mūsu gadsimtā. Otrajā dienā lektori runās par to, kas ir ģimene, pievēršot uzmanību likumdošanai, politikas un zinātnes ietekmei uz mūsu izpratni par ģimeni. Šī tēma tiks plašāk izvērta arī paņeļdiskusijas laikā.

Konferencē uzstāsies daudzi starptautiski zināmi vieslektori, piemēram, ārsts epidemiologs, emeritētais profesors Kloda Bernāra Universitātē Lionā René Ecochard (Francija), profesors, laulības un ģimenes maģistra studiju programmas vadītājs, daudzu grāmatu par ģimenes attiecībām autors Gintauts Vaitoska (Austrija), Kristīgo ārstu un zobārstu asociāciju vecākais viceprezidents bioētikas un sabiedriskās politikas jautājumos Jeffrey J. Barrows (ASV), Zviedrijas vadošās kristiešu domnīcas un pētniecības institūta direktors Per Ewert, Somijas parlamenta deputāte Paivi Räsänen kopā ar savu vīru teoloģijas doktoru Niilo Pekka Räsänen.

“Cilvēka identitātes jautājumiem un dzīvības vērtībai veltītajā daļā klātesošie varēs dzirdēt arī lekciju par mākslīgā intelekta ietekmi mūsu cilvēka dabu. To vadīs starptautiski atzīts lektors, nākotnes viedās informācijas analīzes speciālists Andreas Wiebe no Šveices. Savukārt plānotās paneļdiskusijas abās dienās būs veltītas tematikām – “Cik maksā cilvēka dzīvība 21. gadsimtā” un “Ģimene – sabiedrības, politikas un zinātnes krustcelēs”. Tajās piedalīsies arī pašmāju eksperti, un tās moderēs politologs Andis Kudors un mācītājs Dainis Pandars,” informē Kristīgo mediķu biedrības vadītāja Aiga Rotberga. 23. februāra vakarā notiks īpašs NVO prezentāciju vakars, kur būs iespēja dibināt kontaktus, dzirdēt citu organizāciju darbības pieredzi un uzdot papildus jautājumus vieslektoriem.

“Mēs dzīvojam laikā, kad pasaulē sajukums vērtībās un identitātē ir vērojams gan personīgā, gan valstiskā un globālā līmenī. Notiek cīņa starp fundamentālajām cilvēka identitātes, dzīvības un ģimenes vērtībām un humānisma liberālajām idejām. Šī būs pirmā tik liela mēroga konference Latvijā, kur šos jautājumus mums palīdzēs izgaismot gan juristi, gan politiķi, gan mediķi un mediju cilvēki. Īpaši priecājos, ka mūsu vidū goda vieslektore būs P. Räsänen kopā ar savu vīru N. P. Räsänen. Nav noslēpums, ka pēdējos četrus gadus tieši viņa ir personīgi ļoti spraigi cīnījusies par vārda brīvību Eiropā, jo pati tikusi apsūdzēta naida runas noziegumā pēc ieraksta “Twiterī”. Līdzās viņas stāstījumam dzirdēsim arī pārstāvjus no juristu organizācijas ADF International, kuri pārstāvēja Paivi Rasanenu tiesas procesos un ir gatavi dalīties ar mums par ģimenes tiesiskajām normām un iespējām šobrīd Eiropā,” stāsta A. Rotberga.

Lekcijām un paneļdiskusijām tiks nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā.

Informācija par pasākumu, biļešu pieejamību un cenām, kā arī iespēja iegādāties biļetes ŠEIT

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti