Aicina jaunus dalībniekus brīvprātīgo kustībā onkoloģijas pacientu atbalstam

2017. gadā darboties sāka brīvprātīgo kustība onkoloģijas pacientu atbalstam. Šo gadu laikā vairāk nekā 200 brīvprātīgo ir devušies uz Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS), lai tur emocionālu, psiholoģisku un praktisku atbalstu sniegtu onkoloģiskajiem pacientiem.

Turpinot šo projektu, biedrība “Svētās Ģimenes māja” aicina pievienoties jaunus brīvprātīgos un piedāvā viņiem apmācību iespējas. Apmācības notiks divās tikšanās reizēs. Pirmā no tām paredzēta jau rīt, 23. aprīlī. Pirmā tikšanās norisinās Svētās Ģimenes mājā, Rīgā, Klostera ielā 5. Tikšanās sāksies pl. 17.30 ar iedvesmas stāstiem, kurus stāstīs psiholoģe Saiva Luste un kustības brīvprātīgā Olga Slaugotne. Savukārt pl. 18 RAKUS Kapelānu dienesta vadītāja Inese Lūse dalīsies pieredzē un zināšanās par to, kā sarunāties ar smagi slimiem pacietniem. Pēc tam no pl. 18.45 būs iespēja savstarpēji iepazīties un piedalīties draudzīgās sarunās pie kafijas tases.

Otrā apmācības tikšanās paredzēta 7. maijā. Tā notiks RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra 1. stāva zālē, Rīgā, Hipokrāta ielā 4. Tikšanās sāksies pl. 14.30 ar RAKUSinfekciju kontroles māsas Agitas Melbārdes – Kelmeres uzrunu “Infekcijas slimības un drošības pasākumi”. Pl. 15 par to, kas ir vēzis, stāstīs RAKUS onkoloģe – ķīmijterapeite Signe Plāte “Kas ir vēzis?”, bet pl. 15.45 RAKUS darba drošības speciālists Andris Tutins pievērsīsies jautājumiem par darba aizsardzību un ugunsdrošību.

Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti aptuveni 11 000 vēža pacientu. Daudzi no viņiem emocionāli sabrūk, uzzinot šo diagnozi. Brīvprātīgo kustībā norāda, ka šo gadu laikā “slimnīcas vadība un ārstniecības personāls ir atzinīgi novērtējis brīvprātīgo ieguldījumu, kas būtiski ietekmē ārstniecības procesu, spēcinot pacientus grūtajā cīņā ar slimību un atvieglojot mediķu darba ikdienu”. Brīvprātīgie slimnīcā pacientus uzklausa, dodas kopīgā pastaigā, palasa grāmatu vai kopā uzspēlē spēli, kā arī citos veidos atvieglo viņu ikdienu.

Kā norāda kustības koordinatore Ineta Prāncāne, brīvprātīgie var darboties kustībā atkarībā no savām laika iespējām.  “Viens no brīvprātīgajiem ir atbildīgs par apmeklējumu grafiku. Līdz zināmam datumam brīvprātīgie iesūta savus datumus un tālāk grafiks tiek nosūtīts atbildīgajai personai Onkoloģijas centrā.
Tad tiek koordinēts kurā nodaļā nepieciešama palīdzība,” skaidro I. Prancāne.

Kustību aizsāka S. Luste, kura uzskata, ka “šādi mazie darbi ir mīlestība, kas patiesībā ir darbības vārds, kas ir avots, kur smelties spēku pagurušajam”. Savukārt brīvprātīgā un kustības koordinatore Olga Slaugotne stāsta: ” Uzsāku brīvprātīgās gaitas pēc onkoslimības. Man izdevās ar laiku pieņemt savu diagnozi, sajutu spēkus un vēlmi iedrošināt citus. Daudziem onkopacientiem ir svarīgi izrunāties ar cilvēku, kuram ir, tā saucamais, “veiksmes stāsts”. Tas viņus stiprina un dod cerību uz atveseļošanos.”

Lai piedalītos apmācībā un kļūtu par brīvprātīgo, ir nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT. Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar biedrības “Svētās Ģimenes Māja” brīvprātīgo kustības koordinatori Inetu Prancāni (20000466, gimenesmaja@gmail.com).

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti