E. Rinkēvičs tiekas ar pāvestu Francisku

14. maijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs devās oficiālā vizītē uz Itāliju. Šodien viņš apmeklēja arī Vatikānu, kur tikās ar pāvestu Francisku un Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu.
Nedaudz vairāk nekā pusstundu ilgajā sarunā pāvests un E. Rinkēvičs pārrunāja divpusējās attiecības, tai skaitā Latvijas un Katoļu Baznīcas sadarbību. Viens no galvenajiem sarunu tematiem bija karš Ukrainā, pievēršot uzmanību starptautiskās kopienas lomai mierīgu atrisinājumu meklēšanā. Abas puses pārrunāja arī jautājumus, kas saistās ar mākslīgo intelektu un jauno tehnoloģiju attīstību. E. Rinkēvičs aicināja Svēto Krēslu aktīvi iesaistīties Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanā no Krievijas, Krievijas pagaidu okupētajām Ukrainas teritorijām un Baltkrievijas, norāda Valsts prezidenta kanceleja.

Pēc sarunas notika dāvanu apmaiņa, norāda Vatikāna Radio latviešu redakcija, norādot, ka Francisks pasniedza prezidentam bronzas bareljefu ar nosaukumu “The welcome”, pāvesta dokumentu sējumus un savu vēstījumu 2024. gada Pasaules miera dienai. Savukārt E. Rinkēvičs uzdāvināja pāvestam sudraba plaketi, kuras izgatavošanā tika izmantota Valsts prezidenta kancelejas fotogrāfa Ilmāra Znotiņa fotogrāfija “Rīgas panorāma”.

Pēc tam tika bija iespēja noskatīties filmu par godināmo bīskapu Boļeslavu Sloskānu. 57 minūtes garā filma tapusi, pateicoties bīskapa vārdā nosauktajam fondam “Sloskāns”, priesterim Paskālam Marijai Jerumanim un Ritai Briedei. 2018. gadā tās pirmizrāde notika Briselē. To noskatījās arī Svētā Krēsla amatpersonas un diplomāti.

KABIA; Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti