Iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” šī gada pēdējais numurs. Decembrī žurnāla uzmanības centrā ir jautājums par kultūras mantojumu, tā saglabāšanu, nozīmimšodien un nākamajām paaudzēm. Izdevuma redaktore Ingrīda Lisenkova raksta: “Mūsu mantojums ir arī senās baznīcas un tajās esošā māksla. Prieks par tiem, kas no sirds rūpējas, lai mantojumu saglabātu un atstātu nākamajām paaudzēm. Gribas novēlēt, lai vairāk ir to, kas rūpējas par tādu jaunradi, kas kādreiz nākotnē arī kļūs par mantojumu, mūsu laika un arī ticības kluso liecinieku.”
Numura tēmu ievada saruna ar arhitektu, bijušo ilggadējo Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītāju Juri Dambi, kas citastarp stāsta par baznīcu kultūrvēsturisko nozīmi. Par savu pieredzi, piesakot projektus un restaurējot dievnamus, dalās priesteris Vitālijs Filipenoks, kura aprūpē ir pieci kultūras pieminekļi: Pasienes, Terehovas un Savelinku kapliča, kā arī Pasienes un Briģu baznīca.
Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” šogad īstenoja projektu ar mērķi veicināt kultūras mantojuma pieejamību cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti. Žurnālā var uzzināt, ko pētījuma veicēji secināja, to, cik pieejamas ir Rīgas baznīcas, kā arī kā situāciju var uzlabot. Redaktore Anda Ogriņa dalās pārdomās par grāmatām, klasiku, lasīšanu un iesaka dažas grāmatas lasīšanai vēl šī gada nogalē. Numura tēmas noslēgumā ir raksts par to, kas ir nemateriālais kultūras mantojums un kādas ar Baznīcu saistītas vērtības ir iekļautas Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.
Žurnāla turpinājumā Dairis Mežvinskis turpina iepazīstināt ar Baznīcas sociālo mācību. Šoreiz iespēja uzzināt par 1981. gadā pāvesta Leona XIII izdoto pirmo sociālajiem jautājumiem veltīto encikliku “Rerum novarum”. Savukārt Agnese Irbe mudina izlasīt brāļu Kaudzīšu romānu “Mērnieku laiki” un palūkoties uz to kā grāmatu kristiešiem. Dace Stirāne šoreiz stāsta par redzēto un dzirdēto Preiļu draudzē, bet Pēteris Bankovskis recenzē “Latvijas mākslas vēstures” pirmo sējumu “Aizvēsture un viduslaiki, 9.g.t.pr.Kr.-1562”.
Žurnāla lasītājiem tāpat būs iespēja uzzināt par to, kā norit muzikālā dzīve Rīgas Svētā Franciska baznīcā, izlasīt īsu sarunu ar nesen latviešu valodā iznākušās grāmatas “Sieviete un vīrietis. Ko mums stāsta neirozinātne?” autoru Renē Ekošāru, iepazīt kārtējo Latgales krucifiksu un liecību par lūgšanas spēku, kā arī atrast citus interesantus materiālus.
KABIA