Bērniņa Jēzus māsas karmelītes svin 25 gadu jubileju Latvijā

Sestdien, 24. augustā, Jelgavā par 25 gadu darbību Latvijā pateicās Bērniņa Jēzus māsas karmelītes. Viņas aicināja uz pateicības dievkalpojumu Jelgavas katedrālē, kura laikā māsas saņēma īpašu svētību, kam sekoja tikšanās draudzes telpās.

Šajā dienā Jelgavā bija pulcējušās 13 Bērniņa Jēzus māsas karmelītes. Viņu vidū bija kopienas ģenerālmāte, provinciālā māsa, kā arī māsas, kuras ir kalpojušas Latvijā, bet šobrīd dzīvo Polijā. Svēto Misi vadīja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Tajā piedalījās Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, vairāki priesteri, dažādu kongregāciju māsas, kopienu pārstāvji un citi karmelīšu draugi.

Dievkalpojuma laikā arhibīskaps uzsvēra, ka māsu darbs un harizma ir ļoti svarīgi, jo daudzi cilvēki sirds dziļumos ir izslāpuši pēc garīgas pieredzes, Dieva. Māsas, kuras “savus garīgos akumulatorus” uzpilda pie Dieva, var tālāk sniegt savu pieredzi un palīdzēt, darbojoties Rīgas Katoļu ģimnāzijā, Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā, Latvijas onkoloģijas centrā, draudzēs, strādājot kā skolotājas, katehētes, kapelānes, ērģelnieces, piedāvājot garīgo un psiholoģisko atbalstu personībās sarunās, kā arī vēl citos veidos.

Pēc lūgšanas karmelītes un viņu daugi tikās draudzes mājā, kur māsa Sofija stāstīja par māsu harizmu – garīgo bērnību. Māsa Meinarda piedāvāja ieskatu māsu kongregācijas vēsturē pasaulē un Latvijā. Savukārt māsa Elija jau iepriekš bija sagatavojusi paciņas ar pašu lasītām tējām, kuras viesi varēja saņemt kā piemiņas dāvanu. Dāvaniņas saņēma arī bērni.

Māsa karmelīte Tabita pastāstīja, ka šobrīd Latvijā kalpo astoņas māsas – četras no viņām ir Rīgas Kristus Karaļa draudzē, četras – Jelgavā. Pirmā latviešu izcelsmes māsa klosterī ienāca 1994. gadā. Tas notika Polijā. 1999. gadā māsas sāka veidot kopienu Latvijā. Kad pirmās māsas bija tikko kā ieradušās Latvijā, viņas vispirms apmetās Rīgas Sāpju Dievmātes draudzes telpās, tad izveidojās kopiena Gulbenē. Kad māsas pameta Rīgu, dažas no viņām sāka kopienas dzīvi Jelgavā, kā pēdējā kalpošanas viena izveidojās Kristus Karaļa draudze.

KABIA; Foto: Jelgavas katedrāle

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti