Jubilejas gads Rīgas arhidiecēzē tiks atklāts Svētā Jēkaba katedrālē 29.decembrī

Tuvojas Jubilejas gads, kuru pāvests Francisks atklās šī gada Ziemassvētku vigīlijā, 24. decembrī, pl. 19 pēc Itālijas laika, ar svinīgu ritu atverot Svētā Pētera bazilikas Svētās durvis. Pēc tam sekos Kristus dzimšanas svētku vigīlijas dievkalpojums. Decembrī un janvārī Romā tiks atvērtas arī citu baziliku Svētās durvis, kā arī pirmo reizi tiks atvērtas Svētās durvis cietumā – Romas Rebibijas cietumā.

Saskaņā ar pāvesta Franciska bulu “Spes non confundit”, kas izdota 2024. gada 9. maijā, izsludinot Jubilejas gadu, šī gada 29. decembrī, Svētās Ģimenes svētkos, ir paredzēts, ka Jubilejas gads tiek atklāts arī vietējās Baznīcās. Tas nozīmē, ka šajā dienā, kad Romā tiks atvērtas Svētā Jāņa Laterānā bazilikas Svētās durvis, visas pasaules diecēžu galvenajās katedrālēs vietējais bīskaps tiek aicināts svinēt Jubilejas gada atklāšanas Svēto Misi. Ja iespējams, pirms dievkalpojuma katedrālē jāienāk svinīgā procesijā, kas sākusies tuvējā baznīcā vai kapelā.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs izdevis dekrētu par Jubilejas gada svinēšanu Rīgas arhidiecēzē. Tajā lasām, ka Jubilejas gada svinīgs iesākums Rīgas arhidiecēzē būs šī gada 29. decembrī, Svētās Ģimenes svētkos, kad pl. 11 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē tiks svinēta Svētā Mise.

Dokumenta turpinājumā norādīts, ka “viens no Jubilejas gada garīgajiem augļiem ir atlaidas, kuras atklāj Dieva Tēva žēlsirdību”. Lai tās saņemtu, ticīgajiem būs jādodas vai nu svētceļojumā, vai arī jāveic kāds žēlsirdības darbs vai gandarīšanas akts. Svētceļojumā var doties gan uz Romu, gan arī jebkuru citu Jubilejas svētvietu. Rīgas arhidiecēzē kā Jubilejas svētvietas ir izvēlētas: Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle, Kauguru Dieva Žēlsirdības baznīca, Ogres Svētā Meinarda baznīca, Valmieras Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas baznīca un Madonas Kristus Karaļa baznīca. Svētvietā ir divbijīgi jāpiedalās Svētajā Misē, Dieva Vārda liturģijā, Stundu liturģijā, Krusta ceļā, Rožukroņa lūgšanā, gandarīšanas dievkalpojumā, kas beidzas ar grēku nožēlotāja grēksūdzi.

Dokumentā tāpat uzskaitīti citi veidi, tostarp arī žēlsirdības darbi, kurus veicot, Jubilejas gadā varēs iegūt Jubilejas atlaidas. Uzziniet vairāk, lasot pilnu dekrēta tekstu ŠEIT. Savukārt papildu informāciju par Jubilejas gadu un notikumiem dažādās valodās meklējiet Jubilejas gada oficiālajā MĀJASLAPĀ.
Atgādinām, ka Jubilejas gads noslēgsies 2026. gada 6. janvārī, Kunga Epifānijas svinībās.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti