Būs grāmata par Amatniecības vidusskolas un Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu paveikto Latvijas baznīcās

Rīgas Amatniecības vidusskolas un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas audzēkņi aizvadīto vairāk nekā 25 gadu laikā ir veidojuši daudzu Latvijas baznīcu, tostarp arī katoļu dievnamu, interjerus. Tehnikuma bijusī direktore Maija Vanaga vēlas izdot grāmatu, lai aprakstītu audzēkņu veiktos 56 Latvijas baznīcu sakrālo interjeru izgatavošanas darbus laika posmā no 1998.gada līdz 2025.gadam.

Šo gadu laikā abu mācību iestāžu audzēkņi ir veidojuši katoļu dievnamu interjerus Salaspilī, Malnavā, Višķos, Aglonā, Raģeļos, Rīgā Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, Vissvētās Trīsvienības, Svētā Franciska baznīcā un Ukrainas Grieķu katoļu kapelā, Demenē, Suntažos, Pļaviņās, Šķilbēnos, Ikšķilē, Barkavā, Alūksnē un Aucē. 

Grāmatas sagatavošanas un izdošanas izmaksas veido 7950 eiro. Plānots, ka izdevums būs 350 lapaspuses biezs un tiks izdots 1000 eksemplāros.

Lai grāmata varētu iznākt, autore aicina to atbalstīt ar ziedojumu ŠEIT.

 KABIA; Foto no Auces baznīcas

Dalīties ar rakstu

Saistītie raksti