23. martā Albānijas galvaspilsētā Tirānā iesākās Eiropas Ģenerālo priekšnieku konferenču (UCESM) savienības XVI asambleja, kas pulcina konsekrētās māsas un brāļus no 27 valstīm. Asamblejas tiek rīkotas ik pa diviem gadiem, bet šoreiz tajā pirmo reizi pārstāvēta arī Latvijas Konsekrētās dzīves institūtu priekšnieku konference.
Tikšanās temats – “Konsekrētie brāļi un māsas Eiropā: Komūnijas liecinieki un veidotāji” – īpašā veidā sasaucas ar notikumiem pasaulē, kurā piedzīvojam sašķeltību, bažas par rītdienu un vardarbības draudus tautu starpā. Uzrunājot klātesošos, UCESM prezidents, tēvs Džovanni Peradžine (Giovanni Peragine), kurš jau vairākus gadus kalpo Albānijā, liecināja par to, kā šajā valstī līdzās pastāv piecas oficiālās reliģijas, no kurām skaitliski vislielākā ir islams. Pāvests Francisks tieši šī iemesla dēļ izvēlējās Albāniju kā pirmo valsti Eiropā ārpus Itālijas, ko kā svētceļnieks apmeklēja 2014. gada septembrī. Toreiz uzrunājot ticīgos, pāvests norādīja, ka Albānija ir labs piemērs harmonijā balstītām attiecībām starp dažādām reliģijām. Zīmīgi, ka arī ģenerālā asambleja norisinās Tirānas Katoļu universitātē “Laba padoma māte”, kurā pirms sešiem mēnešiem viesojies pāvests.
Turpmākās dienas – līdz 28. martam – asamblejas dalībnieki pastāstīs par savu valstu pieredzi, meklējot risinājumus kristietības izaicinājumiem mūsdienu sabiedrībā, uzklausīs konsekrētās dzīves pārstāvjus no Ukrainas un Krievijas, kā arī apmeklēs Skedaru (Shkod?r), pilsētu Albānijas ziemeļrietumos, kas glabā komunisma laika vajāšanu liecības. “Cilvēcība un transcendence ir katrā personā, līdz ar to mēs esam aicināti uzņemties rūpes par katru cilvēku – no ieņemšanas brīža līdz dzīves beigām,” ievaduzrunā uzsvēra tēvs Džovanni Peradžine.
Otrdien, 24. martā, konsekrētos uzrunās arī jezuītu tēvs Marko Rupniks, pazīstams teologs un mākslinieks, kurš vada Aletti sakrālās mākslas centru Romā. Viņš aicinās pārdomāt konsekrētās dzīves nākotni Eiropā, ar pateicības pilnu skatienu uzlūkojot pagātni un pārliekot to atjaunotas dzīves formā, lai radoši atbildētu uz Baznīcas vajadzībām. Tieši tādā veidā mēs, Dievam veltītās personas, vislabāk varam atbildēt pāvesta Franciska aicinājumam, ar kuru viņš 2014. gada 30. novembrī uzsāka Konsekrētās dzīves gadu.
LKDIPAK