Ciemiņi no Vācijas: atbraucām, lai satiktos un varētu mācīties viens no otra

Jūlija sākumā vairākās Latvijas draudzēs viesojās 11 ciemiņi no Vācijas, kurus šurp atveda Konrāds Meijers, kas pirms diviem gadiem kā brīvprātīgais „Bonifatiuswerk” projekta ietvaros iepazina Baznīcu Latvijā. Ciemiņi sev līdzi atveda arī daudz dāvanas, taču jautāti, kāpēc vēlējās atbraukt uz Latviju, viņi kā pirmo min iespēju iepazīt Baznīcu mūsu zemē, satikties, mācīties vienam no otra.

Sava nelielā ceļojuma laikā viņi viesojās pie Betānijas dominikāņu māsām, kuru mazajā drēbju namiņā izkrāva Zelingenas Romas katoļu draudzes locekļu saziedotos apģērbus, apavus, gultasveļu, bērnu velosipēdus un citas vērtīgas mantas. Tad Vācijas draugi apmeklēja Ikšķiles Baskāju Karmela māsu klosteri un devās uz Aizkraukli, kur viņus uzņēma draudzes vikārs priesteris Pēteris Skudra, kas LRKB IC pārsteigts norādīja, ka ciemiņi ar patiesu interesi klausījušies par to, kā Baznīcas dzīve norit Latvijā.

Pēc Aizkraukles ciemiņi devās uz Jelgavu, kur viņus uzņēma bīskaps Edvards Pavlovskis. Dienu vēlāk daļa atvesto mantu nonāca bērnu sociālās aprūpes centrā ciematiņā „Vārpa”, savukārt Līvbērzes draudze dāvanā saņēma saldētavu. Draudzes locekle Inga Paršova, kas šajās dienās ciemiņiem palīdzēja saprasties ar latviešiem, pastāstīja, ka saldētava ļoti noderēs, lai Līvbērzes draudzes dārzā izaudzētos dārzeņus un ogas saglabātu pasākumiem un aktivitātēm, kas notiks ziemā un pavasarī.

Vizītes otrajā daļā ciemiņi devās uz Tukuma draudzi, kurai kā dāvanu veda elektriskās ērģeles. Prāvests Ingmārs Zvirgzdiņš pastāstīja, ka nesen viena 13 gadīga draudzes meitene, kas mācās mūzikas skolā, izteica vēlēšanos darbdienās dievkalpojumos spēlēt uz ērģelēm. Tā kā lielās ērģeles ir jāatjauno, turklāt tās spēlēt ir pa spēkam tikai profesionāliem ērģelniekiem, tad šis instruments mūs laba iespēja vingrināties. Tās noderēs arī bērēs, kad lielo ērģeļu skaļums apgrūtina liturģiju.  

Tikšanās ar vāciešiem draudzē bijusi ļoti sirsnīga. Pie bagātīgi klātā galda gan vācieši latviešiem, gan latvieši vāciešiem uzdevuši daudzus jautājumus, cenšoties izprast, ar ko Baznīca abās valstīs atšķiras. Inga Paršova atzina, ka vācieši bijuši patīkami pārsteigti par to, ka Latvijā ir salīdzinoši daudzi jauni priesteri, kas gatavi veltīt laiku cilvēkiem.

Vizītes noslēgumā ciemiņi baudīja karsto sauli Baltijas jūras smiltīs un pastrādāja katoļu aprindās zināmajā lauku saimniecībā „Dimzēni”.  

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti