Vatikānā publicēta Benedikta XVI pastorālās vizītes Austrijā programma

Vatikānā publicēta Benedikta XVI pastorālās vizītes Austrijā norises detalizēta programma. Tā notiks no 7. – 9. septembrim. Piektdien, 7. septembrī, plkst. 9.30 no Romas Čampino lidostas pāvests uzsāks lidojumu uz Austrijas galvaspilsētu. Ierašanās Vīnē paredzēta plkst. 11.15. Pēc oficiālās sagaidīšanas ceremonijas pāvests panorāmas automašīnā dosies uz Vīnes laukumu Am Hof, kur tiksies ar ticīgajiem un lūgsies Vissvētākās Jaunavas Marijas statujas priekšā. Ceļā uz apustuliskās nunciatūras mītni Benedikts XVI brīdi uzkavēsies Juden Platz jeb Ebreju laukumā, lai pagodinātu genocīda upuru piemiņu.

Pēc īsas atpūtas Svētais tēvs dosies uz Hofburgas pili, kur tiksies ar Austrijas prezidentu un diplomātiskā korpusa locekļiem. Piektdienas vēlā vakarā pāvests atgriezīsies apustuliskajā nunciatūrā.

Vizītes otrās dienas agrā rītā pāvests ar helikopteru dosies uz Mariacelles svētnīcu. Šajā 850 gadus vecajā sanktuārijā Svetais tēvs svinēs Euharistiju. Pēc pusdienām, kurās piedalīsies kardināli un bīskapi, Mariacelles svētnīcā pāvests kopā ar priesteriem, reliģiozo ordeņu locekļiem un semināristiem skaitīs Vesperes. Vīnē atgriezīsies ap plkst. 20.

Vizītes trešās dienas svarīgākie pasākumi būs Euharistijas svinības Vīnes sv. Stefana katedrālē, „Kunga Eņģelis” lūgšana, Heiligenkrauzas abatijas apmeklējums un tikšanās ar brīvprātīgo palīgu apvienības pārstāvjiem. Plkst. 19.45 pāvests uzsāks divas stundas ilgo lidojumu uz Romu.

Austrijā dzīvo vairāk nekā astoņi miljoni iedzīvotāju, no kuriem gandrīz seši miljoni ir katoļi. Valsts teritorija sadalīta 12 diecēzēs. 3.072 draudzēs pastorālo darbu veic 4.323 priesteri un gandrīz divi tūkstoši katehētu. Katoļu Baznīca vada slimīcas, bērnudārzus, dažāda līmeņa izglītības iestādes un pastorālos centrus. Garīgajā seminārā mācās 315 audzēkņi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti