Miris priesteris Antons Lazdāns

2008. gada 7. janvārī miris Raipoles, Rundānu un Briģu draudžu prāvests Antons Lazdāns. Izvadīšana no Raipoles Romas katoļu baznīcas 11. janvārī plkst. 11.00.

Antons Lazdāns dzimis 1925. gada 26. janvārī Daugavpils apriņķī Kalupes pagasta Dubencas ciemā. Skolas gaitas iesāka Vārkavas skolā. Studēja Latvijas Universitātē. Ieguvis augstāko vispārējo izglītību. Strādāja par vēstures skolotāju.

Rīgas Garīgajā seminārā mā­cījies no 1981. lidz 1985. gadam. Par priesteri iesvētīts 1985. gada 20. janvārī Rīgas katoļu Garīgā semināra kapelā. A.. Lazdānu iesvētīja bīskaps V. Zondaks. Primīcijas dievkalpojums notika Varakļānu draudzes baznīcā, piedalījās priesteris A. Boldāns, kurš teica sprediķi, priesteri S.Petuško, J. Mukāns; kā ari Vārkavā, kur sprediķi teica prāvests O. Pujats. No 1985. gada sāka strādāt Raipoles un Briģu draudzēs. Prāvesta pirmā un vienīgā darbavieta bija Raipoles, Rundānu un Briģu draudzes.
1991.gadā, kad Nirzas pamatskolā sāka darboties ticības mācības fakultatīvs, pirmās ticības mācības stundas vadīja pats prāvests Antons Lazdāns.

Priesteris nodzīvojis garu un svētīgu mūžu. Vairāk par visu viņam rūpēja savas un tuvākā dvēseles glābšana. Bezgalīgā paļāvība un mīlestība uz Dievu un Dievmāti, dāvāja iespēju A.Lazdānam nokalpot līdz pat pēdējai mūža dienai.

LRKBIC, izmantojot materiālus:

Bīskaps J. Cakuls, Latvijas Romas katoļu priesteri
Nekrologs Raipoles draudzes prāvestam Antonam Lazdānam laikrakstā “Ludzas Zeme”

Īpaša pateicība Ērikai Bondarenko

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti