Ziemassvētku svinības Klostera ielā 4

Rīgas vienības prezidijā mēs domājām par mūsu plāniem un mums, vairākiem cilvēkiem radās ideja, ka būtu ļoti labi iepazīt arī citas katoļu organizācijas, kas atrodas tieši Klostera ielā – 4, kur ir „Dzintara” juridiskā adrese. Pārējās katoļu organizācijas tam labprāt piekrita. Mums bija orgkomiteja, kas tieši atbildēja par šo pasākumu – Regīna Brikmane, Anda Japeniņa, Inga Lauciņa, es un pārstāvji no lielākajām organizācijām, kas atrodas Klostera ielā – 4. Pirms kāda mēneša sanācām kopā, uzrakstījām plānu un sadalījām pienākumus. Jāsaka, ka šis pasākums mums tīri veiksmīgi ir noritējis.
Kas un no kādām organizācijām bija ieradušies?
Bija visas organizācijas, kuras atrodas un darbojas Klostera ielā – 4: kopiena „Effata”, kustība „Par Dzīvību”, Latviešu Studentu un Akadēmiķu apvienība „Dzintars”, izdevniecība „Mieram tuvu”, „Katoļu Baznīcas Vēstnesis”, katedrāles jaunieši, Kristīgās dzīves institūts un Starpdiacēžu Baznīcas tiesa.
Kāda bija pasākuma norise?
Sākumā bija slavēšana, kopīga lūgšana, dziedājām Ziemassvētku dziesmas. Tad notika īsa katras organizācijas prezentācija, kur organizāciju pārstāvji dalījās par svarīgāko, kas ir noticis iepriekšējā gadā. Jāsaka, ka tas varbūt bija viens no svarīgākajiem punktiem visā mūsu kopīgajā Ziemassvētku svinēšanā, jo mēs ikdienā ļoti bieži satiekamies kāpņu telpā, paejam viens otram garām. Mēs, protams, zinām, kas mēs esam, kur mēs darbojamies, bet mums varbūt pietrūkst šī mūsu kopējā draudzība, zināšanas vienam par otru. Protams, šādi pasākumi ir laba iespēja iepazīt vienam otru, sadraudzēties, varbūt radīt kādas jaunas idejas, ko nākotnē īstenot. Ne tikai kopīga svinēšana, bet arī draudzības nostiprināšana bija viens no svarīgākajiem motīviem, kas mūs pamudināja rīkot kopīgas Ziemassvētku svinības.
Vai ir padomāts arī par līdzīgiem, kopīgiem pasākumiem nākotnē?
Lielāko tiesu cilvēki bija apmierināti un arī pati ideja visiem ir pieņemama, jo mums ir vajadzīga šī draudzība. Droši vien, mēs pēc kāda laiciņa sanāksim kopā, paanalizēsim, kā viss bija un tad jau varēs nākotnē radīt kādas idejas. Protams, šīs katoļu organizācijas, laju organizācijas ir pati Baznīca un mēs esam daļa no Baznīcas. Līdz ar to, viss, ko mēs rīkojam, protams, ir domāts, lai stiprinātu Katoļu baznīcu, tas ir ļoti vajadzīgs un nepieciešams. Varu droši teikt, ka šāda veida pasākumi nākotnē ir ļoti vajadzīgi.
Paldies par sarunu! Es arī pievienojos tam, ka šādi pasākumi ir vajadzīgi un es domāju, ka tiem būs Dieva svētība, jo tā mēs stiprinām savu Baznīcu.
Aigars Brikmanis, Vatikāna Radio, Rīga.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti