Vārdi „māmiņa” un „tētis” tiek aizliegti

Britu skolās sagaidāma liela revolūcija. Skolotāji nupat ir saņēmuši jaunus norādījumus, kā uzvesties mācību stundās. Vissvarīgākais no tiem ir aizliegums skolēnu klātbūtnē lietot vārdus „māmiņa” un „tētis”. To vietā skolotājiem nāksies sacīt „vecāki” – raksta Rzeczpospolita (Polija).

Šo vārdu vietā skolotājiem nāksies pielietot apzīmējumu „vecāki”. Tas viss tāpēc, lai – kā pamatojumā sacīts – bērni vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem varētu iemācīties to, ka dažiem viņu kolēģiem ir, piemēram, divas mammas. 

Jaunos norādījumus vakar publicēja britu ministrs Bērnu, skolu un ģimenes jautājumos Ed.Balls. Tie sakrīt ar homoseksuāļu organizācijas Stonewall ierosinājumiem, kurus tā spēcīgi bija lobējusi. Balls tos izsludināja, lai – kā pats argumentēja – bērni iegūtu vairāk saprašanas, ka eksistē arī kaut kas tāds kā tā paša dzimuma pāri. 

Ministra norādes attiecas uz pamatskolām un vidusskolām. Pirmajās skolotājiem, tostarp, tiek ieteikts, lai viņi zēnu klātbūtnē nelietotu tamlīdzīgus vārdu savienojumus kā “esi vīrietis”. Savukārt otrajās apmācību programmā vajag iekļaut lekcijas par homoseksuālajām attiecībām un geju tiesībām adoptēt bērnus. Bērniem arī jāmācās nelietot vārdu “gejs” kā iesauku. Tāpat arī katrs vārda “gejs” izsacīšanas gadījums no skolotāja mutes jāuztver bezmaz vai kā rasisma izpausme. 

Ko par to domā vecāki? Organizācija Stonewall sniedz lakonisku atbildi gadījumam, ja vecākiem nepatiktu šie norādījumi: „Neraugoties uz viņu uzskatiem, viņiem ir jāsaprot, ka skola nes atbildību par bērnu drošību”. Pēdējā laikā arvien biežāk parādījās gadījumi, kad britu skolēni tika sodīti par tamlīdzīgu vārdu savienojumu lietošanu. Desmitgadīgs zēns tika policijas pratināts par to, ka e-pastā griezās pie sava kolēģa ar uzrunu „gejs”. 

No Wiara.pl redakcijas:

Turpat gadu iepriekš (2007.g.20.februārī) mēs informējām (arī no avīzes Rzeczpospolita) par to, ka tamlīdzīgus norādījumus saņēma Skotijas Publiskā veselības dienesta darbinieki. Tagad tie uzdoti visiem Lielbritānijas skolotājiem. Kas būs nākamais?

http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1171965719

 

Vārds „māmiņa” tiek aizliegts.

Skotijas Publiskais veselības dienests (NHS) pavēlējis pieņemšanas telpu un slimnīcu personālam izvairīties no vārdiem „māmiņa” un „tētis”. Šis dienests uzskata, ka šie vārdi apvaino homoseksuālos „vecākus” – ziņo avīze Rzeczpospolita. 

Jaunās direktīvas Publiskā veselības dienesta darbiniekiem (šis dienests ir lielākais darba devējs Skotijas teritorijā) ir iekļautas speciālā dokumentā „Fair priekš visiem”. Tajā, piemēram, var atrast norādījumus, kādā veidā vajag sarunāties ar pacientiem un darbiniekiem savā vidū, lai darbā netiktu lietoti homofobiski vārdi. 
Par tādiem vārdiem tika atzīti „māmiņa” un „tētis”, kurus sarunās ar bērniem jāaizstāj, piemēram, ar „aizbildnis”, „aprūpētājs” vai galējā gadījumā „vecāki”. „Seksuālajai orientācijai un dzimumam nav nekā kopēja ar vecāku pienākumu labu izpildīšanu” – atgādina raporta autori. Vārdu „laulība”, „vīrs” vai „sieva” vietā sanitārēm pienākums sacīt: „partneri”, „tuvi draugi”, „tuvākie”. „Tas atļaus pacientiem pašiem izlemt, kas priekš viņiem ir nozīmīgs” – tiek uzsvērts. Tāpat pavēlēts slimnīcas apgādāt ar homoseksuāliem žurnāliem un plakātiem, kas pauž citu, ne heteroseksuālu, ģimenes modeli. Visiem darbiniekiem nāksies iziet atbilstošu apmācību, pēc kuras katrā atsevišķā kolektīvā būs jāizraugās persona, kas būs atbildīga par šo norādījumu īstenošanu dzīvē. 
— Homoseksuālās aprindas pašas sevi apsmej – tā avīzei Rzeczpospolita (Polija) stāstīja pazīstamā britu speciāliste ģimenes lietās Lynette Burrows. – Tamlīdzīgu bezjēgas priekšrakstu ieviešana ir ārkārtīgi drastiska bērna tiesību laušana – viņa pievienoja. 
Skotijas Publiskā veselības dienesta pārstāvji skaidro, ka, pateicoties pārmaiņām, visi slimnīcās jutīšoties komfortabli. Tādā veidā mēs vēlamies mūsu darbiniekus mudināt būt iejūtīgiem, atvērtiem homoseksuāļu priekšā. Mēs negribam viņus diskriminēt. -avīzei Rzeczpospolita stāstīja šī dienesta preses sekretāre. 
Skotijas Veselības dienesta darbiniekiem dotie kuriozie norādījumi var pagriezties arī pret homoseksuāļu lobiju – atzīmē avīze Rzeczpospolita. Jaunie norādījumi, atbilstoši kuriem slimnīcas personāls nedrīkst lietot homofobiskos vārdus „māmiņa” un „tētis”, ekspertus nepārsteidza. 
— Skotija ir spēji nogriezusies pa kreisi. Ja ne skotu vēlētāji, nekad pār mums nevaldītu leiboristu partija – avīzei Rzeczpospolita stāstīja britu eksperte ģimenes lietās Lynette Burrows. – Politiskajām pārmaiņām sekoja morālās pārvērtības. Skotu politiskā elite pilnībā ir zaudējusi kontaktu ar realitāti – viņa pievienoja. 
Homoseksuālisms jau sen ir iegājis skotu skolās. Jau septiņus gadus par šo tematu tajās tiek organizētas dažādas debates un lekcijas. Tiek ieviestas programmas ar mērķi cīnīties ar diskrimināciju un varmācību pret bērniem, kas sevi uzskata par homoseksuālistiem. 
Pērn tika organizētas speciālas nodarbības, kurās bērni tika instruēti, kādā veidā darāms „drošs homoseksuālais sekss”. Blakus tīri tehniskiem ieteikumiem bērniem tika stāstīts par prezervatīviem, kuriem jānovērš HIV (AIDS), par „homoseksuālisma emocionālo pusi”, kā arī par to, kādā veidā uzņemt kontaktus ar geju organizācijām. 
Šo pēdējo organizāciju iespaids iepriekšējos gados ir milzīgi audzis. Kā atzina Skotijas Publiskā veselības dienesta (NHS) preses sekretāre, direktīvas attiecībā uz „cīņu pret diskriminējošo runas veidu” slimnīcās ir izstrādājusi pazīstamā organizācija Stonewall Scotland, kas apvieno homoseksuālistus.
— Mēs šīs direktīvas tikai akceptējām. Kopš garāka laika mēs cieši sadarbojamies ar šīm aprindām. Jo mēs vēlamies nodrošināt pēc iespējas labāku aprūpi visiem pacientiem – avīzei Rzeczpospolita pavēstīja Skotijas Publiskā veselības dienesta preses sekretāre. Dokuments „Fair priekš visiem” ir saņēmis finansējumu no publiskajiem līdzekļiem. Blakus ļoti apstrīdamajiem norādījumiem, piemēram, par vārdu „māmiņa” un „tētis” aizvietošanu ar „aizbildņi” vai „aprūpētāji” skotu slimnīcās parādīsies arī jauni formulāri pacientiem un darbiniekiem. Ieraksts, kas attiecas uz dzimumu, tiks pārmainīts no ierastā „Vīrietis/Sieviete” uz: „Vīrietis”, „Sieviete” un „Citi”. 
Jo, kā uzsver NHS (Skotijas Publiskā veselības dienests) pārstāvji, slimīcās komfortabli jājūtas nevien hetero- un homoseksuāļiem, bet arī transvestītiem. „Šie priekšraksti ir izpausme mūsu uzticībai sabiedriskā taisnīguma ideāliem un ilgām, lai Veselības dienests kļūtu par priekšzīmīgu uzņēmumu” – dokumenta „Fair priekš visiem” ievadā raksta NHS augsta ranga pārstāvis Pauls Martins. 
— Pateicoties liberālās elites atbalstam homoseksuālistu grupas ir kļuvušas neaizskaramas. Ļaudis baidās tās kritizēt, lai neizsauktu uz sevi niknus uzbrukumus, netiktu apsaukāti par homofobiem – skaidro Lynette Burrows. Pēc viņas domām šīs aprindas ir sākušas justies pārlieku drošas un, forsēdamas dažādas pašām kaklu lauztspējīgas iniciatīvas, dzen bumbu sev par sliktu savos vārtos. 
Cilvēki spēj panest visu, ja vien tam būtu kaut reālisma ēna. Turpretī aizliegumu izrunāt vārdus „māmiņa” un „tētis” vienkārši nav iespējams ieviest dzīvē. Sanitāres vienalga ar mīlestību paskatīsies uz bērniem un klusiņām pazagšus pateiks: „māmiņa atnāca”. Bet homoseksuālisti pārvērtīsies tikai par izsmiekla objektu – uzsver Burrows kundze. 
No viņas novērojumiem izriet, ka šādu ierosmju dēļ cilvēki, kuri nekad neko neizjuta pret atšķirīgas seksuālās orientācijas personām, tagad diametrāli mainīs savus ieskatus. 
— BBC jau divdesmit piecus gadus ir iesaistījusies uzmācīgā homoseksuālisma propagandā. Efekts ir tāds, ka šodien Lielbritānijā vārds „gejs” ir vislielākais lamuvārds. Šīs lietas nevis apkaro nepatiku pret homoseksuālistiem, bet gan to izraisa – viņa uzsvēra.
tulkojis A. Aglonietis 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti