Latvijas katoļu pastorālā aprūpe Īrijā

Marta vidū Īrijā viesojās pr. Aleksandrs Stepanovs. Savas vizītes pirmajās dienās viņš apmeklēja četrus cietumus kopā ar diviem laju misionāriem, vienu no Latvijas un vienu no Skotijas. Vietējie kapelāni bija pretimnākoši un ļoti priecājās, ka tika apmeklēti tieši latvieši. Viņi arī priecājās par grāmatām, kuras atsūtītas latviešiem. Grāmatas, gan garīga rakstura, gan laicīgā literatūra, savāktas Rīgā un nogādātas uz trīs Īrijas cietumiem.

13. marta vakarā priesteris kopā ar savu komandu tikās ar Īrijā kalpojošo luterāņu mācītāju Uģi Brūkleni pie vienas luterāņu ģimenes, kas viņus sirsnīgi uzņēma. Tas lika aizdomāties, ka Latvijas katoļiem arī ir nepieciešams priesteris Īrijā. Un cilvēki katras satikšanās laikā jautāja, kad un vai drīz Latvijas katoļiem Īrijā būs atsūtīts savs priesteris. Sestdien, 15. martā, kopā ar pr. A. Stepanovu Rušas (Rush) baznīcā, Svētā Maura kapelā, notika „Pretstraumes” programmas lūgšanas, kurās dalību ņēma Rušas pr. Rossa. Sajūsmināts par latviešu aktivitātēm, viņš teica: „Svētais Patriks bija anglis un Svētais Tomass Maurs bija francūzis un Jūs esat latvieši, kas ienesat gaismu Īrijā”.

Svētās Mises latviešiem notika Rušā un Dublinā. Liturģijas laikā notika arī kristības desmit cilvēkiem: četriem pieaugušajiem un sešiem bērniem. Divas ģimenes uz kristībām devās pat no Korkas (Cork), kas ir aptuveni četru stundu braucienā no Dublinas. Pr. Stepanovs vairākkārt latviešus aicināja izveidot kontaktus ar vietējām draudzēm un sekot Klusās nedēļas dievkalpojumu kārtībai. Pr. Aleksandrs Stepanovs arī pozitīvi atsaucās par latviešu izteikto vēlmi nākotnē organizēt ģimenes dienas un novēlēja visiem augt sadraudzībā, lai veidotos draudzīgas attiecības ģimenēs.

Matīss Oglaitis, Dublina

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti