Vatikāns piedalīsies Expo 2008

Izbeigt ar vidi saistītos katastrofālos scenārijus un reprezentēt ūdeni kā dzīvības avotu tā tiešajā un simboliskajā nozīmē. Tāds ir Vatikāna ekspozīcijas temats Starptautiskajā izstādē Expo 2008, kas šovasar notiks Zaragozā (14. jūnijs – 14. septembris). Pasaules līmeņa pasākuma devīze: „Ūdens un līdzsvarota attīstība”. 19. maijā Vatikāna preses zālē kard. Renato Rafaele Martino prezentēja izstādes norises programmu. Tā sagatavota sadarbībā ar Zaragozas arhidiecēzi.

Pontifikālās „Iustitia et Pax” padomes prezidents norādīja uz Baznīcas ieguldījumu vides aizsardzības jomā. Pasvītroja, ka runa ir par ūdens racionālu izmantošanu un dzeramā ūdens nodrošināšanu visiem cilvēkiem. Vatikāna padome divas reizes – 2003. un 2006. gadā – ir publicējusi speciālus dokumentus par šo tematu. Šis jautājums, kas ierakstīts ANO Tūkstošgades attīstības plānā, skar cilvēka fundametālās tiesības – uzsvēra kard. Martino. Atgādināja, ka ūdens ir Dieva dāvana.

Vatikāna paviljona projekta autors ir Joahins Sicilie. Tas aizņems 550 kvadrātmetru lielu platību. Ekspozīja sadalīta trīs daļās. Pirmajā prezentēts „ūdens kā logs, caur kuru cilvēks raugās uz absolūto”. Ekspozīcijas centrālajā daļā būs apskatāmi 38 mākslas darbi, kuru tematika saistīta ar ūdeni. Skatītāji varēs iepazīties ar tāda izcila mākslinieka darbiem kā El Greco. Trešā daļa veltīta Baznīcas sociālās mācības un vides attiecībām, pamatojoties uz pāvesta Benedikta XVI vārdiem: „Tiesības izmantot ūdeni ir universālas un neatņemamas”. Izstādes Expo 2008 laikā notiks arī simpozijs par tematu: „Ekoloģija: cilvēka dzīve pasaulē”. Tikšanās dalībnieki pārrunās teoloģiskos aspektus, kas saistīti ar vidi, un cilvēka atbildību par Dieva aicinājumu rūpēties par zemi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti