Sidneja: lūgšanu vakars kopā ar Benediktu XVI

“Dārgie jaunieši, sargājiet gaismu, ko Svētais Gars ir iededzis jūsu sirdīs, lai tā apgaismotu jūs pašus un visus, kurus satiksiet savas dzīves ceļā”. Sestdienas pēcpusdienā tūkstošiem jauniešu devās uz Randvikas hipodromu, kur notika vakara lūgšana kopā ar pāvestu. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 tūkstoši jauniešu. Randvikas hipodroms atrodas 10 km attālumā no Sidnejas. Šovakar tas kļuva par “jauno Vasarsvētku” vietu. Laukumā skanēja applausi, dziesmas un lūgšanas. Plīvoja neskaitāmi karogi. Kopā ar jauniešiem bija arī slavenais amerikāņu franciskānis t. Stens Fortuna no Bronksas, kurš evaņģelizē repa mūzikas pavadījumā. Laukumā tika ienests Jauniešu dienu ceļojošais krusts un ikona.

“Šovakar esam sapulcējušies Kristus krusta un viņa Mātes attēla priekšā. Šis krusts un ikona, tāpat kā mēs, šķērsoja daudzas valstis, pilsētas un ciemus. Mēs esam šī krusta liecinieki. Mēs nesām šo krustu – savu krustu – pa šīs pasaules ceļiem. To mēs saņēmām no pāvesta Jāņa Pāvila II rokām, un tagad esam laimīgi, ka varam to nest viņa pēcteča, mūsu mīļotā pāvesta Benedikta XVI klātbūtnē” – apliecināja Pasaules Jauniešu dienu dalībnieki. Viņi pateicās pāvestam par aicinājumu veikt šo svētceļojumu un būt par ceļabiedru šajās neaizmirstamajās dienās.

Skanot 23. Pasaules Jauniešu dienu himnai, laukumā ienāca Benedikts XVI. Viņu pavadīja 12 jaunieši. Skanēja aplausi un prieka saucieni. Vakara gaitā ticības pieredzē dalījās Marija no Čehijas, Vasins no Taizemes, Denijs no Sidnejas, Peters no Serbijas, Hosē no Čīles, Karīna no Austrijas un daudzi citi. Viņi atklāti runāja par sastaptajām grūtībām ticības ceļā, par bezjēdzīgiem laimes meklējumiem tur, kur tās nav, par cerību un prieku, ko dāvā Kristus.

Vissvētākā Sakramenta adorācijas laikā laukumā valdīja apbrīnojams klusums, lai gan tajā atradās tūkstošiem jauno cilvēku. Benedikta XVI teoloģiskās pārdomas iederas mūsdienu pasaules sarežģītajā realitātē, – atzina novērotāji. Pasaules jauniešu dienu dalībniekus pāvests aicināja meklēt un liecināt par Kristu. Bet kā var kļūt par liecinieku šodienas sabiedrībā? – jautajā pāvests, un atbildēja: „Vienotību un izlīgšanu ar pašu spēkiem vien sasniegt nav iespējams. Tikai Kristū un viņa dibinātajā Baznīcā atradīsim to vienotību pēc kuras ilgojamies.”

Benedikts XVI pasvītroja, ka Svētais Gars pabeidz Kristus iesākto pestīšanas darbu. Kas mēģina atmest Dievu, nozīmē, ka tas bēg pats no sevis. Dievs ir klātesošs mūsu dzīves realitātē. Viņš aicina mūs izdzīvot dzīvi, nevis bēgt no tās. Pāvests skaidroja, ka Svētā Gara spēkā Baznīca veicina vienotību, tiecas pēc svētuma, iekšēji atjaunojas. Tā nemitīgi atrodas kustībā. „Lai jūsu dzīves mēraukla ir Kristus mīlestība” – teica Benedikts XVI, uzrunājot Pasaules Jauniešu dienu dalībniekus.

Pāvesta teiktajā ieklausījās arī latviešu svētceļnieki. Lūgšanu vakars noslēdzās ar Sidnejas arhibīskapa kard. Pella sveicieniem Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem. Pāvests atgriezās savā rezidencē, bet jaunieši palika laukumā, kur, Dienvidukrusta zvaigznāja mirdzējumā, pavadīs visu nakti, lai svētdienas rītā piedalītos Pasaules Jauniešu dienu noslēguma svētajā Misē, ko prezidēs pāvests Benedikts XVI.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti