Kongo DR atkal sācies karš

Bruņotā konflikta, kas no jauna uzliesmojis Kongo Demokrātiskās Republikas austrumos, upuri ir arī misionāri. Nemiernieki uzbrūk un aplaupa misijas. Smagi ievainota kāda spāņu klosteramāsa. Ziemeļukivu rajonā turpinās vardarbības eskalācija. Ģenerāļa Lorāna Nkundu vadībā nemiernieki ieņēmuši Rutshuru pilsētu un tās apkārtni, paziņojot, ka nākamais mērķis ir Kinšasa.
Ceļš, kas ved uz Ziemeļukivu administratīvo centru Gomu, ir slēgts, un tas nozīmē, ka nav iespējams sniegt humanitāro palīdzību cietošajiem. Bēgļiem, kuru skaits ar katru dienu dramatiski pieaug, steidzami nepieciešama pārtika, ūdens un medicīniskie līdzekļi. Lielākā daļa no tiem ir sievietes un bērni. Praktiski visi misiju punkti ir pārveidoti par bēgļu nometnēm. Slimnīcās sāk pietrūkt ārstniecisko līdzekļu. Konflikts šajā reģionā, kas ilgst aptuveni desmit gadu, sakņojas 1994. gada genocīdā Ruandā.

12. oktobrī, apcerē pirms lūgšanas «Kunga Eņģelis», norādot uz dramatisko situāciju Ziemeļkivu rajonā, pāvests Benedikts XVI aicināja ticīgos lūgties par izlīgšanu un mieru Kongo Demokrātiskajā Republikā, domājot par iedzīvotājiem, kuri cieš karu. Pasaule nedrīkst palikt vienaldzīga šādas traģēdijas priekšā. Jācenšas novērst vardabību un nodrošināt bēgļiem normālus dzīves apstākļus. Pontifikālā «Taisnība un Miers» padome pieprasa abas konfliktā iesaistītās puses nekavējoties izbeigt bruņoto konfliktu un risināt problēmas mierīgu sarunu veidā.

S. Krivteža/ VR, Ansa, Newsru

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti