Trešdien, 26. novembrī, Pasienē tiks iesvētīts piemineklis priesterim, moceklim Jānim Bikšem. Kā stāsta Pasienes prāvests Jānis Kupčs – priesteris Bikšis mūsu pusē kalpojis 20. gadsimta sākumā. Viņš iestājies par Latgales vienotību ar visu Latviju.
Tas bijis viens no iemesliem viņa nonāvēšanai, ko veikuši boļševiku atbalstītāji. Dievkalpojuma laikā priesteris ticis sašauts, guvis smagu ievainojumu, aiznests uz draudzes māju, kur viņu atraduši slepkavas un nodūruši.
26. novembrī plkst. 11.00 Pasienes baznīcā sāksies Sv.Mise, kurā piedalīsies pāvesta Benedikta XVI sūtnis, vairāki priesteri, tajā skaitā bīskaps Jānis Bulis, kā arī semināristi. Pēc dievkalpojuma – pieminekļa iesvētīšana.
Ērika Bondarenko
foto: Juris Burmistrs

Ekumeniskais Krustaceļš 2026
Lielajā Piektdienā, 3. aprīlī, Vecrīgā norisināsies tradicionālais Ekumeniskais Krustaceļš. Vecpilsētas ielās būs iespēja dzirdēt Svēto Rakstu vārdus par Jēzus Kristus



