Mūžībā aizgājis Jānis Jerumanis

Latvijas Romas katoļu Baznīca izsaka līdzjūtību diakonam Jānim Jerumanim, pr. Paskalam Marija Henriham Jerumanim un pr. Andrim Marija Jerumanim saistībā ar tēva Jāņa Jerumaņa nāvi.

Kā informē Latviešu biedrība Beļģijā, Jānis Jerumanis aizgāja mūžībā 94 gadu vecumā š.g. 26. martā Lugāno, Šveicē. Viņš bija ilggadējs trimdas darbinieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, Latviešu Nacionālās komitejas Beļģijā un pēcāk Latviešu biedrības vadītājs,

Jānis Jerumanis dzimis 1917. gadā Aizputes apriņķī. Studējis ķīmiju. Kara laikā iesaukts leģionā. Pēc ievainojuma nokļuva Dānijā, no kurienes 1947. gadā izbrauca uz Beļģiju. Šeit apprecējās ar Jolandu Zauri (mirusi 1999.g.). Ģimenē dzimuši trīs dēli: Jānis, Andris un Paskals.

Jānis Jerumanis bija profesors Lēvenas (Luvēnas) Universitātē un pēcāk Jaunās Lēvenas (Luvēnas) Universitātē. 1962. gadā Jānis Jerumanis pārņēma Beļģijas Latviešu Nacionālās komitejas vadību, 2004. gadā pārveidoja to par Latviešu biedrību Beļģijā un vadīja to līdz 2005. gadam. Par ilggadējo ieguldījumu trimdas sabiedriskajā darbā Jānis Jerumanis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Jāņa Jerumaņa izvadīšana – trešdien, 30. martā, plkst. 14.00 no Basevavras Dievmātes Bazilikas, Vavrā, Beļģijā.

Mūžīgo mieru dod Viņam, Kungs,
Mūžīgā gaisma, lai atspīd viņam!…

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti