Par Rīgas arhidiecēzes 29.marta priesteru konferencē nolemto

29. martā notika Rīgas arhidiecēzes priesteru konference, kurā tika pārrunāti šādi jautājumi:

1. Kādu sadarbību veidot ar Latvijas Kristīgo Radio? Tika nolemts, ka turpināsim konstruktīvu sadarbību, tomēr ekumeniskajā dialogā nedrīkstam arī ignorēt savu katolisko pārliecību un ir svarīgi to paust drosmīgi, bet ar mīlestību.

2. Tika pārrunāta dialoga nepieciešamība savstarpējās attiecībās, lai mēs tās veidojam mīlestības gaisotnē un nemēģinām dominēt pār otru cilvēku. Nepieciešams respektēt vienam otru.

3. Tika nolemts, ka mūsu diecēzē tiks veidota Sakrālās mākslas komisija, kurai būs konsultatīvs raksturs dievnamu celtniecības un iekšējā iekārtojuma jautājumos. Komisija palīdzēs diecēzes bīskapam un priesteriem savos dievnamos izvēlēties gaumīgu un māksliniecisku iekārtojumu, kā arī sargās tajos esošo kultūras un mākslas mantojumu. Komisijā darbosies priesteri Andris Priede, Viktors Stulpins un Jāzeps Sitnieks.
4. Kā rīkoties kapelānu jautājumā? Ir nepieciešams attīstīt kalpošanu cietumos, armijā un slimnīcās. Kā labākais risinājums tika atzīts katoļu kapelānu dienesta izveide, kas varētu koordinēt šo jomu un palīdzēt kapelāniem veikt savu kalpošanu. Armijas kapelāns, priesteris Ilmārs Kravalis aicināja garīdzniekus iesaistīties Zemessardzes garīgajā aprūpē.
5. Prezentāciju par savu darbu sniedza nodibinājuma „Caritas Latvija” un Vidzemes Jauniešu centra pārstāvji.

Priesteris Ilmārs Tolstovs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti