Latviešiem veltīta diena Žemaišu Kalvārijā

9. jūlijā, pašā dienas vidū, pulksten 12:00, visi ticīgie bija aicināti uz Svēto Misi Žemaišu Kalvārijā, kuru celebrēja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Liepājas un Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis un Katoļu Baznīcas Lietuvā Telšu bīskaps Jonas Boruta SJ.
Pēc Sv. Mises svētceļnieki devās Krustaceļā, kurš ilga aptuveni trīs stundas un notika gan latviešu, gan lietuviešu valodā. Kā mazas skudriņas latvieši piepildīja Kalvārijas ielas, dodoties līdzi Svētā Krusta relikvijām, ar kurām katrā Krustaceļa stacijā tika dota svētība.
Sajūtas pēc Krustaceļa visdažādākās, daudziem gribējās mazliet personīgāku noskaņu, kāda tā ir, kad katra grupiņa iet atsevišķi. Daudziem patika, ka var lūgties kopā ar citiem kristiešiem no Latvijas un Lietuvas, bet Irina no Kuldīgas saka: „Biju pirmo reizi, man ļoti patika. Bija karsts, bija grūti. Iedomājos, kā Jēzus karstajā laikā nesa krustu, kā Viņš tur gāja, kā Viņam sāpēja. Man palika skumji.”

Krustaceļa un reizē arī latviešiem veltītās dienas noslēgumā visas latviešu grupas, abi bīskapi un arhibīskaps – metropolīts pulcējās uz kopīgu tēju un cepumiem. Jauks noslēgums, lai veicinātu latviešu kristiešu savstarpējo sadraudzību, pabūtu vēl brīdi kopā un tad dotos atpakaļ savās ikdienas gaitās.
Ilona Balode
Foto: Ilona Balode, Juris Lipsnis 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti