Notiks seminārs par “Labā Gana katehēzi”

“Laidiet bērniņus pie manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība.” (Lk.18:16)

No 23. līdz 30. augustam, pl. 9.00 – 17.00, Žēlsirdības Misionāru kongregācijas mājā Rīgā, Ludzas iela 6/8, notiks “Labā Gana katehēzes” metodes apmācības seminārs tiem, kas vēlas strādāt ar trīs līdz sešus gadus veciem bērniem draudzēs vai bērnudārzos.
“Labā Gana katehēze” bērnam dod iespēju iemīlēt Jēzu un pieaugt attiecībās ar Dievu, apgūt kristietības pamatpatiesības, iepazīt Bībeli atbilstoši savām garīgajām vajadzībām, gūt izpratni par Baznīcas liturģiskajām svinībām, valodu un žestiem, darboties ātrijā, kurā darbs un pārdomas kļūst par lūgšanu, kā arī strādāt ar materiāliem, kas veicina apceri par Svētajiem Rakstiem un izpratni par ticības brīnumu. “Labā Gana katehēze” ir balstīta uz īpašajām attiecībām starp bērnu un Dievu.

Metodi 1954. gadā Romā sāka izstrādāt ivrita un Bībeles zinātniece Sofija Kavaleti, kurai kāda māte lūdza palīdzēt ievadīt ticības mācībā viņas 7 gadus veco dēlu. Savu turpmāko dzīvi Sofija veltīja darbam ar bērniem, turpinot pedagoģes Marijas Montessori aizsākto darbu pie bērnu reliģiskās audzināšanas.
“Labā Gana katehēze” ir piemērota 3 – 12 gadus vecu bērnu katehizācijai, taču šajā seminārā paredzēta I līmeņa apmācība darbam tieši ar 3 – 6 gadus veciem bērniem. Bērnu apmācība ir veidota, ņemot vērā šīs vecuma grupas bērnu vajadzības pēc mīlestības, drošības un patvēruma sajūtas.
Seminārā vēlams piedalīties pa diviem cilvēkiem no draudzes, jo “Labā Gana katehēzi” bērniem parasti vada katehēts un viņa asistents. Tāpat semināra dalībniekiem būtu jābūt gataviem apgūto pielietot kalpošanā un vērsties pie draudzes prāvesta, izsakot savu vēlmi vadīt 3 līdz 6 gadus vecu bērnu katehizāciju. Apgūto var izmantot arī darbā ar pirmsskolas vecuma bērniem bērnudārzos.
Semināru vadīs “Labā Gana katehēzes” formācijas vadītājas no ASV – Betsija Puntela un Selīna Mitčela. Semināra darba valoda būs angļu, taču nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.
Gūt priekšstatu par „Labā Gana katehēzes” telpas iekārtojumu iespējams, apmeklējot Žēlsirdības Misionāru kongregācijas māju Rīgā.
Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, lūgums pieteikt savu dalību iepriekš, sazinoties ar Līgu Roķi pa tel. 26315685 vai e-pastu: liga.roke@gmail.com.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti