Pirmais “Caritas” seminārs brīvprātīgajiem rada lielu interesi

Pārsteidzoši liels skaits dalībnieku 24. septembrī pulcējās uz Caritas organizēto pieaugušo neformālās izglītības programmas „Caritas Latvija brīvprātīgo sagatavotība” pirmo semināru. 64 cilvēki no Jelgavas, Valmieras, Rīgas, Pļaviņām, Saulkrastiem, Daugavpils un citām Latvijas vietām sestdienas rītā ieradās Rīgā, lai šo dienu veltītu izglītībai: klausītos lekcijas, kā arī praktiski attīstītu brīvprātīgajiem nepieciešamās iemaņas.
Pirmajā seminārā tā dalībniekiem bija iespēja dzirdēt divas lekcijas. Ieva Lāss, Rīgas Domes Sociālā dienesta Bolderājas teritoriālā centra vadītāja un pasniedzēja Latvijas Universitātē, lasīja pirmo lekciju – „Brīvprātīgais posmā starp klientu un pašvaldību”. Lektorei tika uzdoti jautājumi, un auditorija iesaistījās diskusijās par brīvprātīgā nozīmi un darbību. Otru lekciju, kā arī praktiskās nodarbības vadīja psiholoģe māsa Inese Ieva Lietaviete; tās tēma bija „Sadzirdi arī to, ko es tev nepasaku!”. Semināra dalībnieki aktīvi darbojās grupās, pildot praktiskos uzdevumus par klausīšanās mākslu, verbālo un neverbālo komunikāciju cilvēku starpā.

Šī tikšanās reize dalībniekiem bija arī iespēja iepazīt brīvprātīgos un cilvēkus, kas gribētu darboties kā brīvprātīgie, no citām vietām Latvijā, dalīties pieredzē, kā arī dibināt savstarpējus kontaktus.
Programma ir sadalīta divās daļās, un pirmā no tām noslēgsies nākamā gada maijā. Pastāvīgajiem semināru apmeklētājiem tiks izsniegts Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta apstiprināts kursu pabeigšanas sertifikāts.
Nākamais seminārs notiks pēc mēneša, 29. oktobrī, Klostera ielā 4, Rīgā. Visi laipni aicināti pievienoties kuplajam dalībnieku pulkam! Uz nākamo semināru jāpiesakās līdz 21. oktobrim pa tel. 29552102 vai e – pastu: caritaslatvia@gmail.com.
Kristiāna Reingolde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti