Noslēgusies Tezē tikšanās jauniešiem Berlīnē

Apmēram 30 000 jauniešu no dažādām Eiropas valstīm un citiem kontinentiem bija devušies miera svētceļojumā uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni, lai no 28. decembra līdz 1. janvārim piedalītos 34. ekumeniskās kopienas Tezē tikšanās reizē un kopīgi sagaidītu Jauno Gadu.

Šī tikšanās bija pirmā, kad kopienas Tezē pasākuma ietvaros katoļi un protestanti pulcējas Berlīnē, kas ir simbols tam, ka iespējams pārvarēt sašķeltību starp Austrumiem un Rietumiem.

“Ekonomiskas grūtības un politiskie jautājumi ir galvenie jautājumi, kas šobrīd rūp Eiropas jauniešiem,” ziņu aģentūrai SIR atzina kopienas Tezē brālis Dāvids. Šī iemesla dēļ finanšu krīze un politika bija visvairāk apspriestās tēmas kopienas piedāvātajos semināros, kuros bija arī iespēja diskutēt ar Vācijas parlamenta deputātiem. Semināros tika pārrunātas arī attiecības ar dažādām reliģijām un ticības dzīve. Īpaši nozīmīga tikšanās daļa bija kopīgās Tezē lūgšanas, uz kurām jaunieši pulcējās Messegelandes Izstāžu centrā.

Savā vēstījuma 2011. gada Tezē tikšanās dalībniekiem pāvests Benedikts XVI mudināja viņus meklēt veidus, kā pavērt uzticības ceļus. „Kā jūs zināt,” raksta pāvests, “uzticība nav akla lētticība. Atbrīvojot mūs no baiļu verdzības, šī uzticība, kas tiek smelta ticībā Kristum un Svētajā Garā, kurš mājo mūsu sirdīs, padara mūs tālredzīgākus un spējīgākus atbildēt daudzajiem mūsdienu izaicinājumiem un grūtībām.”

Kopienas Tezē priors brālis Aloizs Berlīnes tikšanās reizei veltītajā vēstulē „Pretim jaunai solidaritātei” norāda uz solidaritātes pīlāriem – „ticību” un „nepieciešamību dalīties”, kas var vienot dažādu reliģiju ticīgos, kā arī ticīgos un neticīgos.

Savukārt Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs Berlīnes „miera svētceļniekiem” raksta, ka „savā skaistajā vēstulē brālis Aloizs atsaucas uz Jēzus Kristus personu”, kurai „vispiemērotākais sinonīms, manuprāt, ir mīlestība. Nevis abstrakta, gaistoša mīlestība. Bet īsta mīlestība, iedzīvināta pasaules un mūsdienu realitāte. Mīlestība, kas ir vērsta uz citiem, īstenota darbībā.”

Vēstule no Tezē: Pretim jaunai solidaritātei

Sagatavoja LRKB IC pēc ziņu aģentūras “SIR” un Vatikāna Radio materiāliem, foto: www.taize.fr.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti