Notiks dokumentālās filmas „Zilais Krusts” pirmizrāde

19. maijā, pl. 17.00 Kinoteātrī „Splendid Palace” notiks režisora Jāņa Logina dokumentālās filmas „Zilais Krusts” prezentācija. Filma vēsta par Evaņģēlisko kristiešu draudzi, kura dod iespēju atgriezties bijušajiem cietumniekiem, alkoholiķiem, narkomāniem.
Ja Jāņa Logina iepriekš veidotās filmas ir katoliskas, tad jauno filmu „Zilais Krusts” var raksturot kā starpkonfesionālu, jo tā tapusi sadarbībā ar protestantiem. Filma ir video liecība par „Zilā Krusta” darbību Rīgā, Kabilē un Lēdmanē. Kā stāsta režisors Jānis Logins, filma uzņemta vairāku gadu laikā, taču galvenokārt tapusi 2010. gadā, kad „Zilais Krusts” svinēja 15 gadu jubileju kopš darbības uzsākšanas Latvijā. Atkarībās nonākušie cilvēki un bijušie ieslodzīto, kuri ceļu uz atveseļošanos iet kopā ar draudzi „Zilais Krusts”, filmā stāsta par savu dzīvi – kāda tā ir bijusi un kā tā mainījusies, pateicoties draudzes sniegtajai palīdzīgajai rokai.

Organizācijai „Zilais Krusts” ir sena vēsture – 1877. gadā Ženēvā to izveidoja mācītājs Luī – Lusjēns Roša (Louis-Lucien Rochat). Drīz pēc tam „Zilā Krusta” filiāles radās Beļģijā, Francijā, Vācijā un Nīderlandē, bet 1906. gadā arī ārpus Eiropas – Ganā, Āfrikā. Tagad „Zilais Krusts” darbojas 42 valstīs Eiropā, Āfrikā, Latīņamerikā un Āzijas valstīs.
Latvijā „Zilai Krusts” ienāca 1995. gada, un tā paspārnē tagad darbojas Nakts patversme Rīgā, Maskavas ielā 336, kā arī sociālās rehabilitācijas centri Lēdmanes pagasta „Druvās” un Kabiles pagasta „Mācītājmājā”. Centru mērķis ir grūtībās un bezcerīgā izmisumā nonākušiem cilvēkiem palīdzēt gan morāli, gan fiziski: „Kopīgas lūgšanas, Bībeles lasīšana, darbs, ikdienas rūpes, – tas dod jaunas iespējas šiem mūsu sabiedrības līdzcilvēkiem,” teikts „Zilais krusts” tīmekļa vietā. Pateicoties Lēdmanes centra iemītnieku darbam, Lielvārdes novada Lēdmanē ir tapusi „Trušu karaliste”, kas kļuvusi par iecienītu atpūtas un apskates vietu.
Režisors Jānis Logins ar draudzi „Zilais Krusts” sadarbojas jau vairākus gadus, ir gatavojis krucifiksus kopā ar tās centru iemītniekiem, uzņēmis kādu no viņiem pie sevis un arī tagad labprāt dodas pie tiem, „kas grib atgriezties dzīvē pēc dažādiem pārbaudījumiem, tai skaitā, dzeršanas, alkohola, narkotikām un cietuma”. „Šiem cilvēkiem ir jāpalīdz, lai viņi justos tā, ka ir vajadzīgi sabiedrībai,” atzīst režisors.
„Zilais Krusts” ir desmitā Jāņa Logina režijā tapusī filma par kristīgu tēmu. „Esmu beidzis Ļeņingradas kultūras institūta Teātra režijas fakultāti, taisu teātra izrādes un kino, esmu strādājis arī Latvijas Televīzijā. Sāku veidot kristīgās filmas tāpēc, ka mani uzrunāja Dievs,” atzīst Jānis Logins. Viņš ir veidojis dokumentālu filmu par 1941. gada terora upuri priesteri Vladislavu Litaunieku, svētās Terēzes no Bērna Jēzus relikviju svētceļojumu Latvijā, priestera Staņislava Čužāna dzīves liecību, u.c.
„Zilais Krusts” ir pilnmetrāžas filma, un tā ilgst 52 minūtes. Ieeja uz filmas pirmizrādi – brīva. No 20. maija filmu varēs skatīties arī tīmekļa vietnē www.loginafilmas.lv, kur pieejamas arī citas līdz šim veidotās Jāņa Logina filmas – „Dievišķā Roze”, „Dzīves liecība”, „Žanna d’Arka” u.c.
LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti