Jūnijā ordinēs četrus priesterus

Šogad jūnijā par priesteriem tiks ordinēti četri Rīgas Garīgā semināra audzēkņi: Edijs Silevičs – 2.jūnijā, pl. 11.00 Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē, Andžejs Lapinskis un Bernards Vagalis – 3. jūnijā, pl. 12.00 Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē un Jurijs Gorbačevskis – 9. jūnijā, pl. 12.00 Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrālē.

Topošais priesteris Edijs Silevičs ir kurzemnieks, viņa dzimtā puse – Ventspils novada Puzes pagasts. 2005. gadā Edijs Latvijas Universitātē ieguva bakalaura grādu bibliotēkzinātnēs. 2007. gadā, 26 gadu vecumā, jūtot aicinājumu uz priesterību, iestājās Rīgas Garīgajā seminārā. Studiju laikā pārliecinājās par to, ka izvēlētais ceļš ir īstais.

Andžejs Lapinskis nāk no Daugavpils, no ticīgas ģimenes. Viņa vectēvs bija zakristiānis Daugavpils Sv. Pētera ķēdēs draudzē, un šajā draudzē arī Andžejs sācis piekalpot kā ministrants jau divarpus gadu vecumā. Kad mācījies Juzefa Pilsucka poļu skolā, jau 1. – 2. klasē sācis domāt par priesterību, arī sacerējumos skolā rakstījis, ka vēlas kļūt par priesteri. Vai šī vēlme radusies apkārtējās vides iespaidā? – „Ne gluži, es domāju, ka aicinājums ir iedots jau kopš dzimšanas, to ir grūti izskaidrot,” atzīst Andžejs Lapinskis. Topošais priesteris vēlas pateikties visiem, kas viņu atbalstījuši ceļā uz šo kalpošanu, īpaši priesterim Aleksandram Madelānam, Daugavpils sv. Pētera ķēdēs draudzes prāvestam.

Bernards Vagalis ir dzimis Kombuļos un mācījies Sauleskalna pamatskolā. Vecāki jau no mazām bērnu dienām viņu pakāpeniski ievadīja draudzes dzīvē, ņemot līdzi uz baznīcu, līdz 11 gadu vecumā pats atradis savu vietu tajā kā ministrants. Bernards atceras Ziemassvētku vakaru, kad pirmo reizi piekalpojis Svētajā Misē Aglonas bazilikā. Sākumā piesaistījuši tērpi un liturģiskie dziedājumi, vēlāk – jau pamatskolas pēdējā klasē, tas pārauga domās par priesterību, tāpēc vidusskolā izvēlējies humanitāros priekšmetus. Tā kā visu svētdienu un svētku dienu galvenā sastāvdaļa bija dievkalpojums, sapratu, ka tas ir tas, ko vēlos darīt pats – kalpot Dievam un cilvēkiem!

Jurijam Gorbačevskam dzimtā ir Dobeles Romas katoļu draudze. Pirms iestāšanās Rīgas Garīgajā seminārā Jurijs mācījās Banku Augstskolā, kur ieguva profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadīšanas specialitātē. Aicinājuma atpazīšana Jurijam bijis meklējumu ceļš, un viņš ir pateicīgs Dievam par to, kā ticis vadīts. Savu turpmāko misiju viņš saredz kā kalpošanu ikvienam, kam nepieciešams Kristus, – vai tās būtu ģimenes, veci cilvēki, bērni, jaunieši, vai cilvēki, kas meklē savu aicinājumu dzīvē. „Es vēlos būt atvērts visiem, ” saka Jurijs. „Es redzu, ka Dievs pats gatavo ceļu Evaņģēlija sludināšanai, cilvēki nemaz nav tik neticīgi, cilvēki ir ticīgi. Viņi tikai nezina, kā doties pie Dieva, nezina veidu, kā uzņemties uz sevi šo jūgu, kas patiesībā ir viegls. Nereti cilvēki nezināšanas dēļ nesaņem tās žēlastības, ko Dievs viņiem vēlas dāvāt.”

Edijs Silevičs savu pirmo jeb primīcijas Sv. Misi svinēs 3. jūnijā, pl. 11.00 Talsu Vissv. Jaunavas Marijas baznīcā, Andžejs Lapinskis – 16. jūnijā pl. 12.00 Daugavpils Sv. Pētera Ķēdēs baznīcā, Bernards Vagalis – 10.jūnijā, pl. 12.00, Aglonas bazilikā, bet Jurijs Gorbačevskis – 10.jūnijā, pl. 11.00 Dobeles Vissv. Trīsvienības baznīcā.

LRKB IC

Foto (RGS): priekšplānā pr. Andris Priede, pr. Pauls Kļaviņš, pr. Viktors Stulpins un pr. Jāzeps Sitnieks; aiz viņiem – topošie priesteri: Andžejs Lapinskis, Jurijs Gorbačevskis, Bernards Vagalis un Edijs Silevičs.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti